Vaiko pinigus galės gauti daugiau šeimų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybės posėdyje pritarta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtoms įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma, kad vaiko pinigus nuo septynerių metų galėtų gauti daugiau šeimų.

Planuoja grąžinti į ikikrizinį lygį

Pataisose numatyta, kad išmoką gaus ne tik gausios, bet visos vaikus auginančios šeimos, kurių vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio. Šiuo metu ši suma sudaro 153 eurus.
„Siekiame išmokos vaikui mokėjimą laipsniškai grąžinti į ikikrizinį lygį, gerindami šeimų finansinę padėtį. Juk valstybės dėmesio, pagalbos vertos ir vieną ar du vaikus auginančios šeimos“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Parama – ir mažesnėms šeimoms

Pagal dabar galiojančią tvarką į išmoką vaikui nuo septynerių metų šeimos gali pretenduoti tik tuo atveju, jei augina tris ar daugiau vaikų.
Išmoka vaikui priklauso, jei vidutinės šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (153 eurai).
Įsigaliojus siūlomoms pataisoms, į vaiko pinigus po to, kai jam sueina septyneri metai, galės pretenduoti ir tos šeimos, kuriose auga vienas ar du vaikai.
Šiam pakeitimui dar turės pritarti Seimas.

Išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus

Numatoma, kad 2016 m. išmoką vaikui gaus apie 80,9 tūkst. vaikų, o pritarus siūlomoms nuostatoms, šią išmoką papildomai gautų dar apie 54,5 tūkst., iš viso – apie 135,4 tūkst. vaikų. Pataisoms įgyvendinti per metus reikėtų apie 8,2 mln. eurų.
Vaiko išmokos dydis priklauso nuo jo amžiaus: nuo gimimo iki dvejų metų amžiaus skiriama 28,5 euro dydžio išmoka, vyresniems vaikams – 15,2 euro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto