Vaikų futbolo piramidės vardas – „Atmosfera“

Klubo futbolininkai su treneriais: (balta apranga, iš kairės) Antanu Bulošu, Gintaru Juodeikiu ir Nerijumi Gudaičiu, pasiryžę pasiekti dar ne vieną pergalę. Nuotrauka iš klubo archyvo

Futbolo klubas „Atmosfera“ įvairaus amžiaus vaikų grupėms mieste jau surengė septynis turnyrus ir planuoja šį ciklą vasario pabaigoje užbaigti aštuntuoju tokiu renginiu.

Klubo vadovai pripažįsta, kad tai nėra taip paprasta, kaip kam galėtų atrodyti: „Lengviausia būtų – sušaukei tėvelių susirinkimą, sutarei važiuoti, surinkai vaikus ir važiuoji. O štai organizuoti, kviesti komandas, rūpintis, kad joms nieko netrūktų, surengti šventę – tai visai kas kita“.


Turnyrai duoda dividendus 

Septyniuose klubo surengtuose vaikų futbolo turnyruose „FK Atmosfera“ ekipoms pirmosios vietos užimti nepavyko, antrąją vietą iškovojo trenerio Gintaro Juodeikio treniruojami keturiolikmečiai, trečiąją – to paties trenerio auklėtiniai, metais vyresni futbolininkai. 
Pačių jauniausių futbolininkų turnyras vyko pagal visoje Europoje priimtą sistemą, kai tik pirmus žingsnius futbole žengiantiems vaikams vietos neskirstomos, rezultatai neskelbimai, tik viską fiksuoja treneriai.
 „Mums pavyko ištesėti pažadus savo vaikams, kad jie galės rungtyniauti savo mieste, parodyti  tėvams ir giminaičiams, ko išmoko per kelerius treniruočių metus. Tėvų padėkos ir svečių komandų trenerių geri atsiliepimai įpareigoja ir kitais metais imtis šio organizacinio darbo“, – pirmą kartą rajono futbolo istorijoje surengtų turnyrų pasisekimu ir įvertinimu patenkintas „FK Atmosfera“ prezidentas Nerijus Gudaitis.
Turnyrai jau davė ir dividendų – užmegztas ryšys su Panevėžio futbolo komandomis, kurios mažeikiškius kviečia į turnyrus pavasarį ir vasarą, gauti kvietimai į draugiškus turnyrus Kėdainiuose ir Salaspilyje (Latvija).


Laukia šalies čempionatai 

Futbolo klubas, kuris šiuo metu savo gretose vienija apie šimtą trisdešimt jaunųjų futbolininkų, kovo septintąją švęs pirmąjį gimtadienį. 
„Prieš daugiau kaip metus susiklostė tokia situacija, kad nutrūko Sporto centro veikla ir vaikai liko be nieko. Rinkomės tėveliai, kvietėmės Savivaldybės švietimo skyriaus atstovus, ieškojome įvairių alternatyvų, viską išbandėme ir pamatėme, kad kito kelio nėra – tik steigti klubą. Yra gabių vaikų, yra komandos, susirinko treneriai, ne vienerius metus „verdantys futbolo sultyse“ – Nerijus Gudaitis, Gintaras Juodeikis, Antanas Bulošas, prisidėjo aktyvūs tėveliai: Darius Ruginis, Remigijus Jurkus, Vydas Jucius bei Visvaldas Ozolas, ir gimė klubas“, – pradžią prisiminė klubo direktorė Aurelija Jurkuvienė.
Pasak N. Gudaičio, mažeikiškiai tiesiog ėmėsi populiarinti futbolą. Prie to prisidėjo ir klubo sumanytos naujovės – futbolo turnyrai darželiuose, masinė kamuolio žongliravimo šventė Mažeikiuose ir kita.
Dabar klubo komandų laukia sunkus pavasaris – nuo balandžio prasideda antrasis šalies klubų ir Sporto mokyklų futbolo čempionatų ratas.
G. Juodeikio penkiolikmečiai ir keturiolikmečiai (pastarieji yra zonos lyderiai) auklėtiniai jau žais pagal suaugusiųjų futbolo taisykles, A. Bulošo treniruojami trylikamečiai ir dvylikamečiai rungtyniaus varžybose devyni prieš devynis, N. Gudaičio vedamų vienuolikmečių ir dešimtmečių laukia varžybos septyni prieš septynis. Ir tik šio trenerio patys jauniausieji – septynmečiai ir šešiamečiai, turės apsiriboti draugiškais turnyrais – jiems dar viskas prieš akis.


Sukurta vaikų futbolo piramidė 

Pirmą kartą rajone sukurta vaikų futbolo piramidė – šiuo žaidimu, kuris laikomas populiariausiu pasaulyje, gali užsiimti mažeikiškiai nuo pačių mažiausių vaikų iki pat Sporto mokyklos išleidžiamųjų klasių aštuoniolikmečių. 
„Tarp mūsų – Sporto mokyklos ir klubo, tikrai nėra nei intrigų, nei konkurencijos, visi dirbame tam, kad futbolas Mažeikiuose plėtotųsi. Jau vien tai, kad vaikai turi užsiėmimą, yra atitrūkę nuo gatvės, kad tėvai žino, jog kelias valandas vaikas yra treniruotėse, važiuoja į varžybas, išmoksta gyventi komandoje, plečia akiratį, yra svarbu. Jeigu futbolas padės vaikui tapti geru žmogumi – kokių dar tikslų bereikia“, – apie neabejotiną futbolo naudą kalbėjo N. Gudaitis.
Treneris pažymėjo,  kad jei atsirado tokia vaikų piramidė, tai laikas pagalvoti ir apie suaugusiųjų futbolo komandą.
„Pamatas yra, reikia tik komandą siųsti žaisti į kokią nors žemesnę futbolo lygą, nekelti jai didelių tikslų. Joje galėtų rungtyniauti vien mažeikiškiai auklėtiniai, kas metai komanda vis pasipildytų iš jaunesniųjų grupių, ir tėveliams būtų įdomu ateiti stebėti, kaip su vyrais žaidžia jų vaikai. Be to, juk taip nebūna, kad visi, baigę mokyklas, išvažiuotų į užsienius ar kitus tolimus šalies miestus – kai kurie studijuoja netoliese, ir netikiu, kad jie atsisakytų padėti savo miesto komandai. Turi būti tęstinumas, tačiau jis atsiremia į finansinius dalykus. Tad suaugusiųjų komandos galima tikėtis tik tolesnėje ateityje, nes mūsų klubas dar labai jaunas“, – samprotavo jo prezidentas.


Planuose – jau tradiciniai renginiai 

„FK Atmosfera“ jau sudarė šių metų planus, juose – nemažai renginių miesto bendruomenei: klubo metų jubiliejaus pramoginis reprezentacinis renginys, kuriame rėmėjams ir tėveliams bus pristatyta klubo veikla, numatyta toliau tęsti futbolo turnyrus darželiuose, planuojama vėl surengti masinę kamuolio žongliravimo šventę. 
„Atmosfera“ planuoja į savo gretas priimti kelis globos namų jaunuosius auklėtinius be jokio mokesčio, kad ir jie pajustų komandinio žaidimo žavesį.
„Įvertinę pernai klubo surengto rajono futbolo mėgėjų turnyro populiarumą ir susidomėjimą juo, šiemet planuojame vėl jį organizuoti.
Klubo veikloje pirmiausia susiduriame su finansinėmis problemomis, nes išsilaikyti vien iš tėvelių įmokų tikrai nėra galimybių. Nustačius tokį mokestį, kad klubas nieko neprašydamas galėtų gyvuoti, daugelis auklėtinių nebeišgalėtų lankyti treniruočių. Taigi nuolatos turime ieškoti paramos, ir nuo to priklauso, kaip mums seksis užtikrinti sklandžią futbolo veiklos plėtrą mūsų rajone“, – pasakojo klubo direktorė A. Jurkuvienė.
„Jau dabar gauname pranešimus, kad formuojamos penkiolikmečių (Šiauliuose) ir šešiolikmečių (Kaune) rinktinės, galėsime kandidatus siūlyti į Nacionalines futbolo akademijas. Jeigu bent keli mūsų klubo auklėtiniai pateks į šias akademijas, manau, kad bus šaunu, dirbta ne veltui, vadinasi, klubas turi ir įdirbį, ir lygis jo atitinkamas“, – samprotavo N. Gudaitis.
Anot klubo vadovų, jų vizija – įjungti ir bendruomenę į savo veiklą, stengtis dirbti taip, kad ne tik vaikai džiaugtųsi ir domėtųsi futbolu, bet ir kiti mažeikiškiai.
„Jeigu savo renginiais džiuginsime žmones, renginius mažeikiškiai gausiai lankys ir juose aktyviai dalyvaus, mes manysime, kad tikslą pasiekėme“, – sakė „FK Atmosfera“ klubo vadovai.

One Reply to “Vaikų futbolo piramidės vardas – „Atmosfera“”

  1. apas parašė:

    Visvaldas Ozolas jau nebe tėvelis,o senelis,nes mažų vaikų nebeturi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto