Vaikų ir jaunimo teatrų apžiūroje – vienintelis spektaklis

„Colių“ teatras „Šimtakojyje“ dalyvauja nuo pat pirmosios šventės. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=334 template=caption]Šiandien Mažeikiuose vyksta VII Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros-šventės „Šimtakojis 2013“ regioninis turas. Joje norą dalyvauti pareiškė  vienintelis kolektyvas – Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos „Colių“ teatras.


Seniai pažįstamas

Ši vaikų ir jaunimo teatrų apžiūra-šventė rengiama kas dvejus metus. Lietuvos liaudies kultūros centro kartu su miestų, rajonų savivaldybių kultūros, kultūros ir švietimo skyriais, kultūros centrais organizuojamas konkursas vyksta keliais etapais: pirmiausia rengiama peržiūra rajonuose, paskui vyksta regioninė apžiūra ir galiausiai baigiamoji šventė.
Dalyviai skirstomi į dvi grupes: vaikų teatrai iki 15 metų ir jaunimo teatrai – nuo 15 metų.
Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Zakalskienė stebėjosi, kad dalyvauti šventėje šiemet gauta vienintelė paraiška – anksčiau jų būdavo daugiau.
„Komisijai daug darbo nebus: peržiūrėsime tik vieną spektaklį. „Colių“ teatrą pažįstame jau seniai, jis „Šimtakojyje“ dalyvauja ne pirmus metus, tad yra patikimas ir jį nebus gėda siųsti į regioninę apžiūrą Kuršėnuose“, – įsitikinusi N. Zakalskienė.


Vardas – ne atsitiktinis 

Muzikos mokyklos „Colių“ teatras, kuriam nuo pat įsikūrimo vadovauja režisierė Airida Lementauskienė,  šiemet švenčia savo dešimtmetį, tad jų jubiliejinis spektaklis „Coliukė“ Hanso Kristiano Anderseno bei Rytų pasakų motyvais parinktas ne atsitiktinai.
„Kadangi vadinamės „Colių“ teatru, tai norėjau pastatyti kažką, skirtą šiam teatrui. Coliukė – vienas mėgstamiausių mano vaidmenų: jį esu vaidinusi dar universitete. Kuriant kolektyvo pavadinimą imponavo tai, kad mes esame maži, bet savo darbais dideli. Ir tam augimui reikia labai labai daug. Mes esame tolygūs aguonos grūdeliui, į spektaklius įdedame daug širdies, bet mūsų darbai maži“, – samprotavo pašnekovė.
Kovo 20-ąją „Colių“ teatras į premjerą kviečia visus mažeikiškius: jie savo gimtadienį nori švęsti drauge su visu miestu.
 

Gimė Gabijos gimnazijoje

A. Lementauskienė su šiuo kolektyvu pradėjo dirbti Gabijos gimnazijoje: tada tai buvo teatro būrelis. Kai kolektyvas ruošėsi dalyvauti tuometėje „Ventos“ vidurinėje mokykloje vykusiame festivalyje „Mažoji rampa“, jam reikėjo pavadinimo, tad jaunieji teatro mėgėjai ir gavo „Colių“ teatro vardą. 
Jau ketverius metus ši teatro trupė priklauso Mažeikių V. Klovos muzikos mokyklai.
„Visos mokyklos teatro trupės, su kuriomis aš dirbu, ir vadinamos „Colių“ teatru. Jis gimęs ir užaugęs Gabijos gimnazijoje, o paskui aš jį perkėliau, kur esame dabar“, – pasakojo A. Lementauskienė.
„Colių“ teatras „Šimtakojyje“ dalyvauja nuo pat pirmosios šventės, taigi, jau septintąjį kartą.
Naujojoje teatro premjeroje „Coliukė“ bendradarbiauja  muzikos vadovė Ingrida Šopienė, choreografė Jurgita Juodpusytė, šviesos operatorius Gintaras Mikutis, dailininkė Ingrida Muturė.

9 Atsakymai į “Vaikų ir jaunimo teatrų apžiūroje – vienintelis spektaklis”

 1. Aktorė parašė:

  Labai patio vaidiniti aš ta su mėlyna suknele :)

 2. Ruta parašė:

  Vaikučiams tokie spektakliai reikalingi. Ką daugiau tuose Mažeikiuose jie gali gražaus pamatyti:)

 3. mintis parašė:

  Nesąmonė, kad vaikams reikia tik žinių. Jų saviraiška , kūrybiškumas dar svarbesni. Reikia džiaugtis, kad vaikai dar kažką sugeba be buko pamokų kalimo.

 4. Taip parašė:

  Pritariu. Žinom puikią režisierę Daivą Skaringienę. Lankom jos kurtus spektaklius ir visada jais žavimės. Kuo daugiau režisierių, kuo daugiau teatrų , tuo Mažeikiams geriau:)

 5. Tiksliau parašė:

  Tie, kurie rašote čia komentarus, būkite tikslesni: Mažeikiuose režisierių Daivų yra ne viena:) Gal tada reiktų nurodyti ir pavardę, ne tik vardą. Čia tarp kitko…

 6. fanas parašė:

  Daiva G. gera režisierė,savitai mąstanti, labai apsiskaičiusi.Šiltas ir nuoširdus žmogus.

 7. ar tik parašė:

  nepavargo pedagogai, mokiniai nuo jiems primetamų konkursų, festivalių, varžybų, olimpiadų, švenčių it kitokių lenktynių gausos? Kiek galima visur spėti dalyvauti? Juk kažkada ir mokytis gal reikia: skaityti knygas, ruoštis kontroliniams, įskaitoms ir pan. Kažkodėl pagal tuos dalyvavimus pas mus priimta spręsti apie ugdymo įstaigų darbą. Pripažinčiau tik olimpiadas, nes verčia siekti kuo daugiau žinių. O gal neteisingai mąstau?

 8. tikra tiesa parašė:

  tai ne geležinė ir šalta Daiva, kurios spektakliuose – beprasmis vaikščiojimas iš vieno scenos galą į kitą.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Mažeikiams reikia didžiuotis turint tokia malonia ir šilta rezisiere.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto