Vaikų išvyka į mišką – ir pramoga, ir naujos žinios

Nuotr. iš Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ archyvo

Penktadienį Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ priešmokyklinukai kartu su mokytojomis Jūrate Stackevičiūte-Bubiniene ir Donata Liauksminaite vyko į Jonaičių mišką bei dalyvavo inkilų kėlimo šventėje „Paukščiai grįžta namo“. Šventę organizavo VĮ Valstybinių miškų urėdijos Mažeikių regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Nerijus Lemežis.

Kasmet kovo 10-ąją Lietuvoje minima Keturiasdešimties paukščių diena, kuri simbolizuoja paukščių parskridimą. Ši data siejama su masiniu paukščių parskridimu.

Miško apsaugos specialistas Paulius Gedrimas papasakojo apie miškuose gyvenančius paukštelius, jų rūšis, ypatumus. Supažindino su inkilų gaminimo ir kėlimo taisyklėmis. Sužinojome, kad jie turi būti gaminami iš natūralių medžiagų – neobliuotų, nedažytų lentų, kad paukščių jaunikliai galėtų lengviau įsikabinti. Inkilai yra geriau užimami, jei landa atsukama į rytų ar pietų pusę. 

Nuotr. iš Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ archyvo

Vaikams kilo klausimų, ar visi medžiai tinka pakabinamiems inkilams. Pasirodo, medžio plotis turi būti panašus tokio inkilo pločiui. Taip pat miškininkai pademonstravo, kad jį reikia pritvirtinti taip, kad būtų stabilus, nesiūbuotų vėjyje, būtų atviresnėje, medžių šakomis neužgožtoje vietoje. Inkilai ne tik suteikia prieglobstį perintiems paukščiams – juose gali nakvoti įvairūs paukščiai, apsigyventi vabzdžiai, miegapelės čia gali kaupti maisto atsargas. Miškininkai vaikams pademonstravo šikšnosparnio inkilą, kuris turėjo siaurą landą. Nusprendėme, jog geras inkilas yra tas, kuriame paukštis išperi savo jauniklius, ten saugiai gyvena ir niekas jo neužpuola.

Vaikai ypač džiaugėsi išvyka ir vaizdžiais miškininkų komandos – P. Gedrimo, Justės Petrauskaitės, Juozo Butkaus – pasakojimais. Atlikę gerus darbus, visi kartu ragavome gardžios, ant laužo išvirtos arbatos, vaišinomės skaniais sausainiais. Taip gera daryti gerus darbus.

Nuotr. iš Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto