
Valstybės įmonė „Regitra“ stiprina bendradarbiavimą su vairavimo mokyklomis, ji pristatė pagrindinius mokyklų siūlomus praktinio vairavimo egzaminų atnaujinimus.
Mokyklos pateikė pastabų
Ieškodama būdų, kaip padėti būsimiems vairuotojams pasiruošti ir sėkmingai išlaikyti praktikos egzaminus, „Regitra“ ėmėsi iniciatyvos ir praėjusiais metais pradėjo nuosekliai bendradarbiauti su vairavimo mokyklų asociacijomis ir pačiomis vairavimo mokyklomis.
Susitikimų metu kartu su vairavimo instruktoriais, kurie rengia būsimus vairuotojus, buvo aptariamos dažniausiai daromos klaidos, diskutuota, kaip jų išvengti, dalijamasi aktualia informacija ir aptariami kiti praktiniai klausimai.
Per praėjusius metus „Regitros“ atstovai susitiko su daugiau nei 380 šalies vairavimo instruktorių.
Pasak Mažeikių vairavimo mokyklos „Mokymo žiedas“ vadovo Alfredo Niciaus, toks įmonės atstovų susitikimas vyko ir su Telšių regiono vairavimo mokyklų atstovais. Buvo pateikta pastabų, apžvelgta egzaminų tvarka. Mokyklos tikisi, kad bus imtasi atnaujinimų.
Penki pagrindiniai atnaujinimai
„Regitros“ Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus atstovė spaudai Eglė Bačionytė pažymėjo, kad vienas iš esminių įmonės tikslų – užtikrinti, kad į viešąjį eismą patektų tik tinkamai pasirengę vairuotojai, kurie nekeltų pavojaus nei sau, nei aplinkiniams.
Jei tik yra galimybė, praktinius įgūdžius rekomenduojama tobulinti su šeimos nariais kuo įvairesnėmis oro sąlygomis, skirtingu paros metu, renkantis vis kitokius maršrutus.
„Regitra“ pristatė penkis siūlomus atnaujinimus.
Paprastinamas motociklininkų akių apsaugos skydelio vertinimas aikštelėje. Siūloma nevertinti, kaip būsimasis motociklininkas naudoja akių apsaugą, kai važiuojama iki 30 km/h greičiu arba kai atliekami lėti manevrai).
B kategorijos egzaminų metu sujungiamas dviejų specialiųjų manevrų atlikimas. Vietoje dabar atskirai atliekamų apsisukimo ribotame plote ir važiavimo atbuline eiga su posūkiu atlikti vieną užduotį – apsisukimą atbuline eiga, įsukant į važiuojamąją dalį dešinėje ir išvažiuoti į priešingą pusę.
Paprastesnis vertinimas manevruojant tarp eismo juostų. Situaciją, kai egzaminuojamasis, vairuodamas automobilį vienos pusės ratais pervažiuoja ištisinę horizontaliojo ženklinimo liniją, kuri skiria tos pačios krypties eismo juostas, siūloma vertinti nekritine klaida vietoje kritinės.
Didesnės lėto važiavimo vertinimo ribos. Egzaminuojamajam pasirinkus per mažą važiavimo greitį kelio atkarpose, kuriose maksimalus leistinas važiavimo greitis yra daugiau kaip 50 km/h, siūloma klaidą fiksuoti tuomet, kai be pagrįstos priežasties važiuojama 20 km/h mažesniu nei didžiausias leistinas greitis, greičiu. Iki šiol klaida buvo fiksuojama važiuojant 15 km/h mažesniu nei didžiausias leistinas greitis, greičiu.
Egzaminuotojas pirmiausia siūlo pasitaisyti. Siūloma nustatyti 30 sekundžių laiką sureaguoti į įspėjimą, kad egzaminuojamasis netinkamai naudojasi saugos priemonėmis, pavyzdžiui, pradėjo važiuoti neužsisegęs saugos diržo, netinkamai dėvi motociklininko apsaugas. Jei būsimasis vairuotojas nepasitaisytų per 30 sek., tik tuomet tai būtų vertinama klaida.
Pirma nesėkmė pernelyg sureikšminama
VĮ „Regitra“ Mažeikių padalinyje praktikos egzaminą 2024 m. pirmą kartą laikė 1232 būsimieji vairuotojai, jį išlaikė 35,8 proc.
Pasak E. Bačionytės, egzamino rezultatas priklauso nuo trijų dedamųjų: būsimo vairuotojo pasiryžimo išmokti vairuoti, vairavimo mokyklų paruošimo ir „Regitros“ egzaminavimo, todėl kviečia būsimus vairuotojus į egzaminą atvykti tik tvirtai pasiruošusius ir užtikrintus savo jėgomis, nepasikliauti atsitiktine sėkme.
A. Nicius komentavo: „Tas egzamino išlaikymas iš pirmo karto yra pernelyg sureikšminamas. Neišlaikei iš pirmo karto, išlaikysi kitą kartą. Būsimam vairuotojui jau neliks to jaudulio, jis jau žinos bendrą tvarką ir bus ramesnis. Jeigu nepavyko iš pirmo karto, bet išlaikei iš antro, juk nebūsi blogesnis vairuotojas. Net priešingai – būsi labiau pasimokęs ir pasipraktikavęs“.
Norėdama padėti būsimiems vairuotojams sėkmingai pasiruošti egzaminui „Regitra“ pernai surengė akciją „Tau pavyks!“, kurios metu socialiniuose tinkluose dalijosi įvairiais praktiniais patarimais, kaip suvaldyti nerimą ir stresą, kaip išvengti dažniausiai daromų klaidų.
Būsimieji vairuotojai ir dabar gali „Regitros“ paskyroje pasižvalgyti po virtualų egzaminų automobilį, stebėti vairavimo egzamino eigą, išgirsti daug naudingų patarimų.