Vairavimo egzaminams būtina atsakingai ruoštis

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Tarp svarbiausių valstybės įmonės „Regitra“ tikslų – užtikrinti, kad į eismą patektų tik tinkamai pasirengę vairuotojai.
Šios įmonės specialistai pažymi, kad tiek teorijos, tiek praktinio vairavimo egzaminą Mažeikių rajone iš pirmo karto išlaiko mažiau nei pusė egzaminuojamųjų.

Laukia du etapai

Tam, kad kiekvienas mūsų keliuose ir gatvėse galėtų jaustis saugiai, būtina, jog prie vairo sėstų tik sąmoningi vairuotojai, kurie ne tik supranta vairavimo privalumus, bet ir geba įvertinti kelyje kylančias grėsmes. Todėl kiekvienas būsimas vairuotojas, prieš įgydamas B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, savo gebėjimus dalyvauti viešajame eisme privalo pademonstruoti dviem etapais.
„Pirmiausia reikia išlaikyti teorijos egzaminą, kuris susideda iš 30 klausimų apie Kelių eismo taisykles bei saugų eismą. Teisingai atsakius į 80 procentų klausimų, egzamino rezultatas laikomas teigiamu ir tuomet galima laikyti praktikos egzaminą. Realiame eisme tikrinami įgūdžiai, kurie asmeniui leis savarankiškai, o svarbiausia, saugiai, dalyvauti viešajame eisme“, – teigė VĮ „Regitra“ Komunikacijos skyriaus specialistė Emilija Bardauskienė.

Klaidų padaryti galima

„Regitros“ specialistai pažymi, kad ir praktinio vairavimo egzamino metu galima padaryti klaidų – šiame egzamine klaidos skirstomos į nekritines, specifines pasikartojančias (šešios nekritinės klaidos, atliekant tą patį vertinamą veiksmą) ir kritines.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto