Vairuotojams primenama apie pakeitimus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Balandis prasideda ne tik keliais kelių eismo taisyklėse įtvirtintais pakeitimais, bet ir prevencinių reidų šalies keliuose gausa – jų per mėnesį vyks penki.

Padidintas leistinas greitis

Policijos pareigūnai primena, kad nuo balandžio pirmosios iki paskutinės spalio dienos keičiasi leistinas važiavimo greitis automagistralėse lengviesiems automobiliams, motociklams ir triračiams – leidžiama važiuoti 130 kilometrų per valandą greičiu, kai iki balandžio pirmosios leistinas greitis buvo 110 km per val. Greitkeliuose galima važiuoti ne didesniu negu 110 km per val. greičiu. „Tačiau tai nereiškia, kad  vairuotojai turi iškart spausti greičio maksimumą – jį pasirinkdamas vairuotojas privalo atsižvelgti į važiavimo sąlygas, vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę, meteorologines sąlygas bei eismo intensyvumą. Mūsų rajone nėra nei magistralių, nei greitkelių, tad leistinas maksimalus greitis išlieka 90 kilometrų per valandą, o gyvenvietėse – ne didesnis nei 50 kilometrų per valandą“, – pabrėžė rajono kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas.
Leistino greičio viršijimas išlieka vienas dažniausių Kelių eismo taisyklių pažeidimų – per praėjusius metus užfiksuoti 1874 leistino greičio viršijimo atvejai, kai užpernai šis skaičius buvo perpus mažesnis – tik 929. Dėl viršyto greičio pernai įvyko dvylika įskaitinių avarijų, kuriose buvo sužeisti žmonės. Rajone įrengti stacionarūs greičio matuokliai iš viso užfiksavo 2094 atvejus, kai buvo viršytas leistinas greitis.

Už dyglius – piniginės baudos

Nuo balandžio pirmosios iki dešimtosios nustatytas terminas, kai žiemines dygliuotas padangas privalu pasikeisti į nedygliuotas, o nuo balandžio pirmosios jau galima važinėti vasarinėmis padangomis.
Už važiavimą su dygliuotomis padangomis po šio termino gresia įspėjimas arba bauda nuo dvidešimties iki keturiasdešimties litų.
„Nebausime už tai, kad po balandžio pirmosios vairuotojai važinės automobiliais su žieminėmis padangomis, jas galima eksploatuoti ištisus metus, tačiau ar verta? Eksploatuojant vasaros metu žieminės padangos netenka savo specifinių savybių bei greičiau nusidėvės“, – patikino poskyrio vadovas.

Balandį – saugaus eismo priemonių gausa

Balandį Lietuvos kelių policija planuoja penkias prevencines priemones šalies mastu , dar vienos priemonės bus imtasi Europos kelių policijos tinklo TISPOL iniciatyva.
Balandžio 1–6 dienomis skelbiama važiavimo greičio ir pavojingo bei chuliganiško važiavimo kontrolė; balandžio 7–13 dienomis – policija tikrins, kaip laikomasi saugos diržų naudojimo ir vaikų vežimo automobiliuose taisyklių reikalavimų. Balandžio 14–20 dienomis vyks dvi akcijos – policija sutelks dėmesį į važiavimo greičio kontrolę, kurią inicijuoja TISPOL, ir pavojingo bei chuliganiško važiavimo kontrolę. Balandžio 22-ąją numatyti transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimai, o mėnesio pabaigoje pareigūnai prevenciškai tikrins, kaip vairuotojai laikosi saugos diržų naudojimo ir vaikų vežimo automobiliuose taisyklių.
Paskutinėmis kovo dienomis vyko vairuotojų blaivumo tikrinimo prevencinė priemonė, per tas dienas Mažeikių rajono keliuose nustatyti keturi neblaivūs transporto priemonių vairuotojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto