Valdantieji nenori atsisakyti įtakos Antikorupcijos komisijai?

Savivaldybės tarybos veiklos reglamento redakcinėje komisijoje dirba abi mero pavaduotojos – Irena Macijauskienė ir Sigutė Bernotienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Seimas įtvirtino prievolę savivaldybėms ne tik sudaryti antikorupcijos komisijas, bet ir jų vadovavimą atiduoti į opozicijos rankas. Peršasi išvada, kad valdančioji dauguma nenori atsisveikinti su įtaka šiam komitetui. Nors į Tarybos veiklos reglamentą ir siūloma perkelti įstatymo nuostatas, tačiau valdantieji į dokumentą bando sudėti, kai kurių politikų žodžiais, „perteklinius saugiklius“.

Komisijos vadovas – iš opozicijos

Balandžio 16 dieną Seimas patikslino kai kuriuos Vietos savivaldos įstatymo straipsnius. Vienu iš  jų įtvirtinta prievolė savivaldybėms sudaryti antikorupcijos komisijas ir nustatyti šių komisijų sudarymo tvarką bei kompetenciją korupcijos prevencijos ir kontrolės srityje.
Iki Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo privalomos buvo tik Administracinė ir Etikos komisijos. Tiesa, mūsų Taryboje veikė ir Antikorupcijos komisija, tačiau ji buvo valdančiosios daugumos rankose ir ta veikla niekuo neišsiskyrė – ypatingų korupcijos apraiškų nerasta arba nelabai ir ieškota.
Nuo liepos mėnesio įsigaliojančios įstatymo pataisos Seimo politikų sprendimu kažkiek valdžios numato ir opozicijai.
„Jeigu yra paskelbta savivaldybės tarybos mažuma (opozicija) (mūsų rajone ji yra – B. R.), Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų kandidatūras meras teikia savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) siūlymu reglamento nustatyta tvarka. Jeigu savivaldybės tarybos mažuma (opozicija) nepasiūlo Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų kandidatūrų, Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkus savivaldybės taryba skiria mero teikimu“, – nurodoma įstatymo pakeitimuose.

Parengė pakeitimo projektą

Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė „Santarvei“ paaiškino, kad Taryba privalo įstatymo nuostatas perkelti į Savivaldybės tarybos veiklos reglamentą. Todėl teko papildyti ir pakeisti šių metų vasario 27 dieną patvirtintą dokumentą.
Prie jo projekto rengimo plušėjo  devynių narių Savivaldybės tarybos veiklos reglamento redakcinė komisija, vadovaujama vicemerės S. Bernotienės.
Reglamentą numatyta patvirtinti penktadienį vyksiančiame Tarybos posėdyje. Galima spėti, kad tai nebus sunku padaryti, nes jį svarstant visuose komitetuose, diskusijų nekilo. Aštresni ginčai įsiplieskė tik Reglamento projektą pristatant Ekonomikos, vietinio ūkio ir finansų komiteto posėdyje, nes pro opozicijai atstovaujančio Tarybos nario Alvydo Balčiūno akis nepraslydo kai
kurie neatitikimai, prieštaravimai, dviprasmybės.

Apie tai plačiau skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

7 Atsakymai į “Valdantieji nenori atsisakyti įtakos Antikorupcijos komisijai?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Primena M. Brežnevo laikus.. Ir kokiu žingsniu mes judame link modernesnio,be korupcijos gyvenimo?

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  poia Macijauskiene,eikit jau pailset,ar dar jums negana?!Reik paciai susiprast..

 3. Nieko nepakeisite parašė:

  Kaip reiks valdžiai, taip visą ir padarys :). Kam be reikalo ir kitus erzinti?

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  kas ta pirma?

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  tikrai taip

 6. ši foto parašė:

  sovietinis palikimas.

 7. ar si parašė:

  foto is Gruto parko?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto