Valdantieji nutarė pratęsti PVM lengvatą šildymui

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valdančiųjų partijų Politinė taryba nutarė pratęsti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą šilumos energijai ir karštam vandeniui.

Turi balsuoti Seimas

Tai po pirmadienį vykusio Politinės tarybos posėdžio žurnalistams pranešė premjeras Algirdas Butkevičius.
„Šiandien ta diena, kai vėl nutarta, kad PVM lengvata šildymui turėtų būti dar pratęsta. Nors buvo kalbama apie tai, kad šilumos kaina yra ženkliai sumažėjusi, dujų kaina ženkliai sumažėjusi, bet mes esame paskaičiavę įvairiausius variantus kaip keistųsi šilumos kaina, jeigu PVM tarifas jau būtų nelengvatinis, tai šilumos kaina padidėtų apie 10–12 proc. Šiandien vieningai buvo sutarta, kad šilumos PVM lengvata turi išlikti, manoma, iki kadencijos pabaigos“, –  žurnalistams sakė A. Butkevičius.
Pasak jo, artimiausiu metu planuojama įregistruoti tai numatančią įstatymo pataisą, dėl kurios balsuos Seimas.

Norėtų, kad lengvata galiotų visiems laikams

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis, Europos parlamento narys Rolandas Paksas sakė, kad dėl PVM lengvatos šildymui pratęsimo sutarta praktiškai vienbalsiai.
„Išklausėme finansų ministro pavaduotojo tokius „pabėdavojimus“, bet galvojame, kad reikėtų pratęsti lengvatą. Praktiškai tiek socialdemokratai, tiek „Darbo partija“, tiek „tvarkiečiai“ vieningi dėl PVM lengvatos šildymui pratęsimo“,- žurnalistams sakė R. Paksas.
Jis nesiėmė konkrečiai atsakyti, iki kokios datos bus pratęsta PVM lengvata šildymui. „Tikiuosi, kad iki kadencijos pabaigos“, –  sakė R. Paksas. Jis pridūrė, kad asmeniškai norėtų, kad tokia lengvata galiotų visiems laikams. „Aš būčiau šalininkas to, kad išvis negrįžtume prie šito klausimo – pratęsti ir viskas“, –  svarstė jis.
Šiuo metu įstatymas numato, kad lengvatinis 9 proc. PVM tarifas, taikomas šilumos energijai ir karštam vandeniui, galioja tik iki šių metų liepos 1 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto