Valdantiesiems parūpo etika?

Valdo KOPŪSTO (ELTA) nuotr.

Seimo valdančioji dauguma priėmė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) įstatymo pataisas, kurios sudaro galimybes politizuoti šios institucijos darbą. Už dideles aistras ir diskusijas sukėlusias pataisas balsavo ir mažeikiškių rinkti parlamentarai.

Šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad VTEK veikla negali būti politizuota, todėl grąžino Seimui pakartotinai svarstyti įstatymo pataisas.
Įstatymo pataisos buvo priimtos skubos tvarka praėjusių metų gruodžio 23 dieną. Jomis numatyta padidinti VTEK narių skaičių nuo penkių iki šešių.
Daugiau galių suteikta parlamento pirmininkui. Jis jau galės teikti į VTEK-ą dviejų narių kandidatūras. Kaip ir anksčiau, po vieną kandidatą teiktų šalies Prezidentas, Ministras Pirmininkas,  Aukščiausiojo Teismo pirmininkas ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas.
Be to, naujoje įstatymo redakcijoje panaikinama galimybė komisijos nariams skelbti atskirą nuomonę. Be to, jei anksčiau buvo numatyta ir teismų praktikos įtvirtinta VTEK teisė pareikšti ieškinius teismui dėl darbo sutarčių ir sandorių, pažeidžiančių Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, tai priėmus įstatymo pataisas, to nebeliko.
Šias įstatymo pataisas palaikė 69 parlamento nariai, nepritariančių joms nebuvo, 2 susilaikė.
Už prieštaringus vertinimus sukėlusias pataisas balsavo ir mažeikiškių rinkti parlamentarai: „tvarkietis“ Kęstutis Bartkevičius ir „darbietė“ Audronė Pitrėnienė.

Kokie balsavusiųjų motyvai ir kodėl su jų nuostatomis nesutinka Prezidentė, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

2 Atsakymai į “Valdantiesiems parūpo etika?”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Taip,pradeti reikia nuo saves,ponai!

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Jeigu jau parupo etika,tai ponai Valdantieji turi ir pradeti nuo saves.Ypac tai liecia LT Seimo isrinktuosius!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto