Valdininkai daugiau kalbės mobiliaisiais telefonais

Vyriausybė nutarė, kad tikslinga ne tik sudaryti galimybę pačioms valstybės institucijoms optimizuoti ryšio paslaugų naudojimą, bet ir nustatyti limitus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybės nutarimu, nuo šiol valdininkai galės daugiau naudotis mobiliojo ryšio paslaugomis, kurios pigesnės už fiksuotojo ryšio paslaugas. Taip siekiama sumažinti valstybės institucijų išlaidų telefoniniam ryšiui.
Mažeikiškių valdininkų teigimu, mažinti išlaidas privertė sunkmetis – kiek anksčiau.

Tikisi ryšio paslaugų optimizavimo

Tokį pasiūlymą pateikė Ūkio ministerija. Ministerijos pranešime skelbiama, kad anksčiau, siekiant išvengti piktnaudžiavimo atvejų, Vyriausybė nustatydavo mobiliojo ryšio išlaidų apribojimus, nes tuo metu šios paslaugos buvo labai brangios.
„Kadangi pagal turimas valstybės institucijų mobiliojo ryšio sutartis šių paslaugų teikimo įkainiai dažnai mažesni nei fiksuotojo ryšio, manome, kad tikslinga sudaryti galimybę pačioms institucijoms leisti optimizuoti ryšio paslaugų naudojimą ir nustatyti limitus“, – cituojamas ūkio ministras Rimantas Žylius.
Valstybės institucijų vadovai mėnesio ir metų limitus mobiliojo ir interneto ryšio išlaidoms nustatys patys ir kontroliuos, kad šių limitų būtų laikomasi.
Komandiruočių metu mobiliojo ir interneto ryšio išlaidos turės būti apmokėtos iš komandiruotėms skirtų lėšų.

Išlaidos sumažėjo kelis kartus

Mažeikių rajono Savivaldybės Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjas Arvydas Pocius „Santarvei“ sakė, kad priemonių sumažinti išlaidas telefoniniam ryšiui buvo ieškota jau anksčiau – užklupus sunkmečiui.
„Dar anksčiau negalėjome dėl to, kad buvo galiojančios sutartys, o ten yra numatytos baudos, jeigu anksčiau jas nutrauki,“ – paaiškino vedėjas.
2010-aisiais pakeitus sutartis, išryškėjo telefoniniam ryšiui skirtų išlaidų pokyčiai. Buhalterinės apskaitos skyrius pateikė 2009 ir 2011 metų duomenis.
Anksčiau Savivaldybės administracija fiksuotojo ryšio paslaugą pirko iš bendrovės TEO. Tuo metu metinės išlaidos siekė kone 90 tūkst. litų, per mėnesį – daugiau nei 7 tūkst. litų. Pasirinkus Nacionalinio telekomunikacijų tinklo paslaugas, ši suma sumažėjo kone keturis kartus.
Mobilųjį ryšį Savivaldybės administracijos darbuotojams tebeteikia „Bitė Lietuva“. Tačiau perrašius sutartį sumažėjo išlaidos ir šioje srityje. Anksčiau per metus mobiliajam ryšiui valdininkai išleisdavo per 90 tūkst. litų (apie 8 tūkst. Lt per mėnesį), praėjusiais metais ši suma sumenko kone perpus – iki 45 tūkst. litų.

Limitą mažai kas teviršija

Išvardintos išlaidos – tik Savivaldybės administracijos darbuotojų prakalbėtos sumos. Seniūnijos ir kitos biudžetinės įstaigos šiuo klausimu tvarkosi savarankiškai.
Personalo administravimo skyriaus duomenimis, administracijoje dirba per 180 darbuotojų. Daugumai jų yra priskirti mobilieji telefonai.
„Santarvei“ pasiteiravus A. Pociaus apie limitą, vedėjas informavo, kad dėl pigių minučių sumažėjo ir ši suma. Maksimali kompensuojama darbuotojo prakalbėta suma – apie 30 litų.
„Viršijantiems limitą ši suma išskaičiuojama kas ketvirtį. Bet praktiškai mažai kas teviršija,“ – teigė pašnekovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto