Valdovų rūmuose pagerbti ir mažeikiškiai abiturientai

Geriausi Lietuvos abiturientai pagerbti Valdovų rūmuose. Eltos nuotr.

Geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę abiturientai ir profesinių mokyklų absolventai penktadienį apdovanoti sostinės Valdovų rūmuose. Juos pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Apdovanojimus atsiėmė ir mažeikiškiai abiturientai.


Pakviesti trys mažeikiškiai gimnazistai

Iš Mažeikių į priėmimą Valdovų rūmuose vyko Gabijos gimnazijos abiturientai Martyna Štakonaitė, Arnas Bilkštis ir Audrius Radvilas.
Martyna – viena iš keturių šalies rekordininkų, šimtukais išlaikiusių penkis egzaminus. Keturi šimtukai kito Gabijos gimnazisto – Arno Bilkščio – sąskaitoje, tris šimtukus surinko Audrius Radvilas.


Motyvacija ir darbas – sistemos stiprybė

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad gabių abiturientų laukia Europos ir pasaulio universitetai, tačiau labiausiai jie reikalingi Lietuvoje. 
„Reikalingos jūsų įgytos žinios, jūsų naujas požiūris ir svečiose šalyse sukauptas patyrimas“, – sakė Premjeras, linkėjęs jaunimui atrasti savo pašaukimą, būti kupiniems troškimų ir ambicingų užmojų.
Pasak ministro D. Pavalkio, aukščiausius įvertinimus gavo mokiniai iš įvairių šalies regionų ir miestų, iš mokyklų lietuvių ir tautinių mažumų kalbomis.
„Ir nors kai kurios mokyklos daug metų lyderiauja rengdamos šimtukininkus, matome, kad mokymosi kokybė, jaunimo motyvacija, atsakingas mokytojų darbas yra visos švietimo sistemos stiprybė“, – pažymėjo švietimo ir mokslo ministras.


Geri rezultatai

Šiais metais tris ir daugiau šimtukų gavo 91 mokinys iš 42 Lietuvos mokyklų. Į šventę pakviesti abiturientai iš 24 savivaldybių. 
Penkis egzaminus šimtukais išlaikė Justas Žemgulys iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos, Mariuš Voitkun iš Vilniaus rajono Rudaminos F. Ruščico gimnazijos, Karolina Koženiauskaitė iš Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos ir Mažeikių Gabijos gimnazijos abiturientė M. Štakonaitė.
Po keturis šimtukus gavo 18 abiturientų, po tris – 69 laikiusieji brandos egzaminus.
Dar 226 abiturientai aukščiausiais balais išlaikė po du, 1218 – po vieną valstybinį brandos egzaminą.
Iš viso aukščiausią – 100 balų – įvertinimą gavo per 1,5 tūkst. mokinių – tai beveik dvigubai daugiau nei pernai, pažymi Švietimo ir mokslo ministerija.
Geriausiai šių metų abiturientams sekėsi laikyti anglų kalbos egzaminą: po šimtą balų gavo 5,6 proc. visų laikiusiųjų.
Iš viso abiturientai, be privalomojo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, gali rinktis ir laikyti penkių dalykų brandos egzaminus.
Norint gauti brandos atestatą užtenka išlaikyti du brandos egzaminus.

2 Atsakymai į “Valdovų rūmuose pagerbti ir mažeikiškiai abiturientai”

  1. :) parašė:

    Greitai bukumas iš didmiesčių atslinks ir į rajonus.

  2. Teta parašė:

    Lietuvos Valdovu rumai atrodo ispudingai,bet kai kam kainavo gyvybe! Zuvo jaunuolis Ruslanas Sapatjevas,kuris ten dirbo suvirintoju dujomis.Kazko nenorima apie tai nei kalbeti ,nai prisiminti…Amzina Jam atilsi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto