Valdžia pasirūpins ir mirusiaisiais?

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Laidojimo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai pastebėjo tendenciją, kad vis daugiau gyventojų atsisako laidoti savo artimuosius ir palieka tai padaryti valstybei. Tuo pat metu jie pageidauja, kad laidotuvės būtų… iškilmingos.

Stebina abejingumas

Mirus vienišam žmogui, kuris neturi jokių artimųjų ir giminių, jo laidojimu pasirūpina valstybė, o  tiksliau – rajono Savivaldybė. Tokio asmens palaidojimui Socialinės paramos skyrius skiria 1040 litų vienkartinę laidojimo pašalpą.
Šiuos pinigus gauna laidojimo paslaugas teikianti įmonė, su kuria seniūnija sudaro sutartį.
Tokiai įmonei vadovaujanti Regina Degutienė kreipėsi į redakciją, norėdama pasidalyti mintimis apie žmones, ją stebinančius savo abejingumu ir šaltumu.
„Keista matyti, kaip lengvai žmonės atsisako laidoti savo artimuosius, viską palikdami valstybei. Tačiau vėliau reiškia pageidavimus ir norą dalyvauti iškilmingose laidotuvėse. Net nepagalvoja, kad iškilmingas laidotuves gali suorganizuoti tik jie, o ne laidojimo įmonė už valdiškus pinigus“, – sakė R. Degutienė.

Kviečia susimąstyti

Įmonės vadovės manymu, jei jau artimieji atsisako laidoti savo šeimos narį ar giminaitį, tai nebeturėtų kištis į laidojimo procesą.
„Jei žmogus mums brangus, tai ir rūpinamės juo iki galo, iki kapo duobės. O dabar stengiamasi nueiti lengviausiu keliu. Palikti viskuo rūpinti kitiems, o po to lyg niekur nieko ateiti ir reikšti pretenzijas: kodėl vienišas žmogus nėra šarvojamas, kodėl nėra vežamas į bažnyčią ir panašiai… Juk tuos pačius pinigus, kuriuos gauname mes, gautų ir artimieji, ir viską galėtų pasidaryti kaip nori.  Žinoma, pinigai nėra labai dideli, bet palaidojimui užtenka“, – kalbėjo R. Degutienė.
Tokių vienišų Anapilin išėjusių žmonių, pasak R. Degutienės, per metus mūsų rajone būna apie dešimt.
Mažeikiškė teigė norinti, kad žmonės susimąstytų prieš atsisakydami laidoti gimines ar kitus artimus žmones.

Plačiau apie tai skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Valdžia pasirūpins ir mirusiaisiais?”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Nes gyvieji ir rupinasi valdzia!

  2. taigi jau "rūpinasi" parašė:

    seniai mirusiam žmogui vis dar eina sąskaitos už šiukšlių išvežimą.

  3. .. parašė:

    čia labai diskutuotinas dalykas,kai kam verslas ,o kam skausmas.Žmogus per savo amžių valstybei ir visokiom privalomom paslaugom sumoka labai,labai daug.Tad mūsų valdžiai reiktų gerai pamastyti ir apie išmokas,jau nekalbant apie gydymo išlaidas, ir patį gydymą,dauguma su tuo susidurę.Pas mus kažkodėl viskas virsta pamažu į vergiją ir už nieką kompensuot nenori,bet kur tie sutaupyti žmogaus dėka pinigai dingsta?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto