Valdžia „stumia“ didžiausią rinkliavą?

Vienas pagrindinių politikams pateiktų argumentų, kodėl didinama rinkliava, – tai, kad būtina gelbėti TRATC-ą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį Taryba nuspręs, kiek mažeikiškiams teks mokėti už šiukšlių surinkimą ir išvežimą. 


Tarybos komitetuose praėjusią ir šią savaitę svarstytas naujosios rinkliavos už buitinių atliekų išvežimą ir tvarkymą Jėrubaičių sąvartyne projektas. 
Praėjusiame Tarybos posėdyje valdančiosios koalicijos balsais buvo patvirtinta Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (toliau – TRATC-as) 2013 metų sąmata, kurioje išlaidos, palyginti su praėjusiais metais, yra pusantro milijono litų didesnės. Opozicija tuomet prognozavo: tai startas, leisiantis padidinti rinkliavą už atliekų tvarkymą.
Prognozė pasitvirtino. Dabar politikams pasiūlyta pasirinkti vieną iš dviejų „blogybių“ (abu siūlomi projektai numato mažeikiškių mokamos rinkliavos didėjimą). Savivaldybės sudaryta komisija pasiūlė dabartinę rinkliavą padidinti 10,7 proc., TRATC-as pageidavo, kad rinkliava Mažeikiuose didėtų 21,4 proc. Tokios rinkliavos reikia dėl to, kad nuo 2008 metų susikaupusios itin didelės skolos – Mažeikių savivaldybė TRATC-ui skolinga apie tris milijonus litų.
Komitetų posėdžiuose Tarybos narių nuomonės buvo nevienodos. Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komiteto nariai vienbalsiai pasisakė už mažesnę rinkliavą. Švietimo, kultūros ir sporto komitete nuomonės išsiskyrė – tačiau dauguma pritarė, kad rinkliava būtų didinama daugiau nei penktadaliu. Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto nariai neapsisprendė, kokia turėtų būti naujoji rinkliava ir paliko tai spręsti jungtiniam komitetų posėdžiui.
Antradienį pirmuoju klausimu padidintos rinkliavos būtinybę ir jos dydį svarstė Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio bei kitų komitetų nariai – vyko jungtinis posėdis.

Apie tai, kokios nuostatos laikosi Tarybos valdančioji dauguma ir kokių priemonių ėmėsi opozicija, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“. 

14 Atsakymų į “Valdžia „stumia“ didžiausią rinkliavą?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Siulom perskaiciuoti mokescius uz siuksles. Gyvenantis vienas, kodel moka tiek pat,kiek ir gyvenantys po penkis bute. Paskaiciuokit ponai ! Dabar tai neteisingai yra daroma,viena mociute kiek isnesa siuksliu,o kiek isnesa kai gyvena 5 asmenu seima/? Ne buto kvadratura prikaupia siuksliu, bet zmoniu skaicius tame bute.Ar aiskiai isaiskinau?

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai gal ir klozetu nenuleidinet mums ,ponai? Gal irgi galima koki pelna butu prasukt? Na jau kas darosi?

 3. iš audito ataskaitos parašė:

  Audito metu nevertinome Telšių regiono savivaldybių patvirtintos Telšių regioninės atliekų tvarkymo sistemos plėtros projekto galimybių studijos, pagal kurią 2004 m. kovo 30 d. Finansų ministerijoje buvo pasirašytas Finansinis memorandumas dėl investicinio projekto „Telšių regiono buitinių atliekų tvarkymo sistemos sukūrimas“ finansavimo iš ISPA fondo lėšų. Projekto vertė – 8 902 000 eurų. Pagal šį memorandumą projektui finansuoti TRATC-o dalis sudarė 801180 eurų. Projekto įgyvendinančioji agentūra – Aplinkos projektų valdymo agentūra prie Aplinkos ministerijos. Galutinis projekto naudos gavėjas – TRATC-as.

 4. jo parašė:

  jau nebezinoma kaip daugiau nuskurdinti Lietuvos zmones! Belieka ivesti dar mokesti uz tai kad kvepuojam!!!

 5. delfi.lt parašė:

  Smūgis kyšininkavusiems politikams – teismas juos sodina už grotų

 6. Idomu parašė:

  Būtu neblogai pasidomėti,kaip buvo panaudoti ES pinigai įrengiant Jerubaičių savartyną,sklinda įvairūs gandai,vakar tuo klausimu jau per radio laidą kalbėjo ir seimo nariai,kas gali paneigti ir savivaldybės nuopelnus,kad taip išaugo skola.

 7. r parašė:

  B…. valdomoje valstybėje visi mokesčiai yra neteisingi.

 8. Janinai parašė:

  O kodėl Mažeikiuose vienas bute gyvenantis pensininkas turi mokėti tiek pat kiek ir penkių asmenų šeima? Jūsų nuomone tai – teisinga?

 9. siūlymas parašė:

  ryt politikus einančius į tarybos posėdį pasitikti su plakatais. juk taip bugeniškiai apsigynė nuo danų kiaulių!

 10. Galvosūkis??? parašė:

  Siūlau dėl nepatenkintųjų, panaikinti mokesčius šiukšlėms,panaikinti šiukšledėžes visame mieste ir rajone,bei viską,kas atlieka kratyti per langą kur papuola.Tada visi bus lygiavoje,nei mokėti,nei rūpintis kažkokiomis šiukšlėmis………….
  Aišku,kad pajuokavau,bet taip gali atsitikti realiame gyvenime ir greitai,o kas tada bus tai viziją pristačiau.
  Veltui nieko nebūna,išskyrūs barankos skylę.Padiskutuojam ,o kaip viską tobulai padaryti ir kiek tam reikalui reikės administruojančių pajėgų?
  Tie,kurie nemoka šaiposi iš tų,kurie moka.Bėdą matau netobuluose LR įstatymuose.Paprasta,bet net Lietuvos prezidentė nežino,koks Lietuvoje yra tikrasis gyventojų skaičiaus.Sako,po visuotinio surašymo būktai 2,5- 2,7 mln,paskui, kad apie 3 mln.Kaip yra natūroje vienas dievas žino.,

 11. Regina parašė:

  Vieną kartą reikia gyventojams sukilti ir iškviesti tarnybas kurios aišku teisingai pasidomėtu kaip Mažeikių valdžios vyrai naudoja tiek biudžeto, tiek ES lėšas. Nes labai akivaizdu kaip švaistomos lėšos, tai teismo išlaidos tūkstančiais sumokamos už žioplumą atliekant viešuosius pirkimus, bei visi darbai išpūsti dvigubom, trigubom kainom. Savivaldybės audito ir kontrolės skyrius nereikalingas, nes juos valdo Ponas Kryžius, jei ir randa pažeidimų vis vien užtušuoja. kur valdžia išvagia, turi padengti gyventojai. Tai laikas pradėti judėti.

 12. JANINA parašė:

  Domėjausi ir sužinojau,jog šiauliečiai nuo liepos 1 mokės 70 Lt nuo galvos,bet savivaldybė irgi nesuduria galo su galu(turi nemažus įsiskolinimus šiukšlių surinkėjams),nes laisva gyventojų gyvenamosios vietos registracijos tvarka Lietuvoje nesudaro galimybės suregistruoti visus teršėjus.O šiaip matematika parasta:keturių asmenų šeima metams už šiukšles susimokės 280 Lt,jau nekalbu kas laukia daugiavaikės šeimos.Gal dėl tokios tvarkos jų gretos negausios?

 13. hm parašė:

  Kazin kiek kainuoja savivaldybes pastatas ,gal uztektu skolai padengti?

 14. Valdas parašė:

  Tai ko tylit, žemaičiai?
  Kreipkitės į GP, Seimo Antikorupcinę komisiją, kad pradėtų kiekvienas savo tyrimus: kur ištratino tuos milijonus, jog išlaidos ir skolos padidėjo?
  Beje, panaši situacija daugelyje Lietuvos savivaldybių.
  Judėkite arba mokėkite – trečio atvejo nėra.
  Pasidomėkite, kaip panaudotos ES ir Lietuvos biudžeto lėšos šioje srityje.
  Pasidarys įdomu:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto