Valdžios olimpe turtingiausia – Prezidentė

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) paskelbus Metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų išrašų duomenis, paaiškėjo ir svarbiausių šalies politikų bei valstybės pareigūnų valdomo turto dydžiai.
Tarp trijų aukščiausių šalies politikų turtingiausia yra Prezidentė Dalia Grybauskaitė, valdanti kiek daugiau nei 2,45 mln. litų turtą. Šalies vadovė ne tik valdo įspūdingos vertės turtą, bet ir neturi jokių skolų.

Turtas – beveik pustrečio milijono

Kaip VMI deklaravo šalies Prezidentė, jos valdomas turtas yra vertas kiek daugiau nei 2,45 mln. litų. Prezidentei priklauso 350 tūkst. litų vertės pastatas, beveik 80 tūkst. litų vertės žemės sklypas, Lietuvos vadovė taip pat turi kitų registruotinų daiktų, kurių vertė sudaro 15 tūkst. litų.
Viena gyvenanti Prezidentė valdžios viršūnėje išsiskiria ne tik didžiausiu turtu, bet ir tuo, kad itin solidžią sumą pinigų yra investavusi į Vyriausybės vertybinius popierius – jų vertė viršija 1,192 mln. litų.
Prezidentė taip pat deklaruoja turinti daugiau nei 814 tūkst. litų piniginių lėšų. Prezidentės sąskaitoje užfiksuojami tik teigiami skaičiai, nes įsipareigojimų kreditoriams D. Grybauskaitė neturi.

Santaupų daugiau nei skolų

Premjero Algirdo Butkevičiaus ir jo sutuoktinės Janinos Butkevičienės kartu valdomas turtas kur kas kuklesnis – Butkevičių nuosavybė vertinama beveik 550 tūkst. litų.
Vertingiausias Vyriausybės vadovo turtas – jam ir žmonai priklausantis 281 228 litų vertės pastatas.
A. Butkevičius taip pat deklaruoja turįs beveik 218 tūkst. litų santaupų, dar 50 tūkst. litų piniginių lėšų valdo jo sutuoktinė.
Ir nors Butkevičiai yra pasiskolinę ir negrąžinę 260 tūkst. litų, jų turimos santaupos viršija įsiskolinimą kreditoriui.

Dalis turto – vyro

Savo ruožtu Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė su vyru Juliumi Graužiniu valdo 354 tūkst. litų vertės turtą. Nors „darbietė“ deklaruoja neturinti namo ar buto, tačiau beveik 100 tūkst. litų vertės namą valdo jos vyras J. Graužinis.
L. Graužinienės asmeninės deklaracijos duomenimis, Seimo vadovė valdo 100 tūkst. litų vertės žemės sklypą, 24 tūkst. litų vertės automobilį ir yra sukaupusi 10 tūkst. litų santaupų. Seimo Pirmininkė taip pat yra pasiskolinusi ir negrąžinusi 32 921 lito.
Svarų indėlį prie Graužinių šeimos turto prideda J. Graužinis: Seimo Pirmininkės vyrui priklauso daugiau nei 65 tūkst. litų vertės žemės sklypas, 21,8 tūkst. litų vertės transporto priemonė, 30 tūkst. litų santaupų ir 2,85 tūkst. litų kito registruotino turto.
Bendrai sudarydamas beveik 220 tūkst. litų, J. Graužinio turtas pranoksta L. Graužinienės nuosavybę, vertinamą 134 tūkst. litų. Beveik 33 tūkst. litų negrąžinta paskola taip pat registruota L. Graužinienės vardu, tačiau susumuotos Graužinių santaupos taip pat viršija įsiskolinimą kredito įstaigoms.

Turtingiausi – Biručiai, kukliausias – Trečiokų turtas

Daugiausiai turto sukaupęs Ministrų kabineto narys yra kultūros ministras Šarūnas Birutis.
Viešai skelbiama, kad Š. Birutis valdo 2,196 mln. litų vertės turtą ir yra paskolinęs, bet nesusigrąžinęs dar 3,3255 mln. litų.
Kultūros ministras asmeninės nuosavybės teise valdo pastatų už 1,150146 mln. litų, žemės sklypų už 27,148 tūkst. litų, transporto priemonių už 91 tūkst. litų, 57,059 tūkst. litų vertės akcijų, 450 tūkst. litų vertės vertybinių popierių ir 18 tūkst. litų vertės kito deklaruotino turto. Kultūros ministras taip pat turi 808 tūkst. litų santaupų.
Suskaičiavus bendrą Biručių šeimos turtą (įtraukiant minėtas suteiktas paskolas), jis sudaro beveik 7,18 mln. litų.
Nors žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės asmeninis turtas vertinamas kukliausiai visoje Vyriausybėje – 93 207 litais, kartu su vyru ministrė valdo kur kas solidesnį – 960 835 litų vertės turtą. V. Baltraitienė taip pat turi 43 151 litą finansinių įsipareigojimų.
Santykinai nedidelį turtą valdo ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Deklaracijos duomenimis, ministras turi asmeninio turto už 130 984 litus: 27,584 tūkst. litų vertės pastatą, 63,4 tūkst. litų vertės transporto priemonių ir 40 tūkst. litų sutaupytų lėšų. K. Trečioko žmona Janina deklaruoja turinti tik 20 tūkst. litų piniginių lėšų, todėl Trečiokų šeima valdo kukliausią turtą, lyginant su kitų ministrų šeimomis.
VMI duomenimis, paskolų ar kitokių kreditorinių įsipareigojimų turi vos trečdalis Ministrų kabineto narių – 5. Tai – socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė (48 tūkst. litų), švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis (125,687 tūkst. litų), ūkio ministras Evaldas Gustas (270,932 tūkst. litų), žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė (43,151 tūkst. litų) ir labiausiai finansiškai įsipareigojęs užsienio reikalų ministras Linas Antanas Linkevičius (709,092 tūkst. litų).

3 Atsakymai į “Valdžios olimpe turtingiausia – Prezidentė”

  1. juzis parašė:

    dar zurnaliugos pamirso priskaiciuoti 4 -ris milijardus pavogtus is SNOR-o banko ,polikarpovna bus turtingesne ir uz Putina

  2. parašė:

    Didžiausias gyvenimo tutas yra ŠEIMA : vyras , vaikai , anūkai ….. Tad tiek sukrauti milijonai absoliutus niekalas- bevertis turtas ,kai neturi su kuo kartu džiaugtis.

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    Ir kaip reikia sutaupyti tokius turtus? Kas tie Aitvarai? Ar tik ne paprastoji darbo Liaudis? Ir kaip Lietuvai reikia isbristi is vargo krizes? Dar sako Lietuviai nigruoja? O kas belieka,kai nebeimanoma isgyventi ir jaunam ir senam?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto