Valdžios pasiūlymai gyventojų netenkina

Autorės nuotrauka

Atliekų – buitinių ir žaliųjų, tvarkymas buvo, yra ir, panašu, ateityje liks problema, sulaukiančia nevienareikšmių nuomonių bei vertinimų.
Po rugsėjo 5 dienos publikacijos „Žaliųjų atliekų tvarkymas – vis dar problema“ sulaukėme gyventojų atsiliepimų.

Tvarkytis reikia

Mažeikių rajono miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklėse įtvirtinta, kad daugiabučių gyvenamųjų namų savininkai, bendrasavininkiai, nuomininkai turi patys prižiūrėti namui priskirtą žemės sklypą arba sudaryti sutartis su kitais asmenimis dėl tokių paslaugų atlikimo, nepriklausomai nuo to, ar yra įsteigta daugiabučių namų savininkų bendrija, ar daugiabutį namą aptarnauja administratorius.
Taisyklėse kalbama ir apie tai, kad teritorijų ir pastatų naudotojai privalo valyti ir prižiūrėti kiemus, žemės sklypus, šienauti žaliąsias vejas, tvarkyti želdinius, surinkti nukritusias medžių šakas, o nušienautą žolę ir surinktus medžių lapus kompostuoti tinkamai įrengtose vietose arba perduoti atliekų tvarkytojams.

Krūvos – nelegalios

Daugiabučių namų gyventojai kiek galėdami stengiasi tvarkyti savo gyvenamąją aplinką. Tačiau jeigu sodininkai ir privačių gyvenamųjų namų gyventojai gali savo sklypuose kompostuoti susidarančias žalienas, gyvenantieji daugiabučiuose namuose tokios galimybės neturi.
Jie ieško būdų, kaip atsikratyti sugrėbtų medžių lapų, apkarpytų krūmų šakų, nupjautos žolės.
Tas būdas paprastas: dėti visa tai į krūvas prie mišrių atliekų konteinerių.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto Virgilijaus Raudonio teigimu, jei šiukšlės kraunamos ten, kur jų krauti nepriklauso, pažeidžiama viešoji tvarka.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Valdžios pasiūlymai gyventojų netenkina”

  1. Algirdo 40 C parašė:

    Jei Mažeikių mieste esantčioje atliekų tvarkymo aikštelėje adresu Algirdo 40 C, dirbantis žmogus priimantų sodų ir parkų tvarkymo atliekas ne po du bulvinius maišus ( čia jo pasakymas po kiek galima vežti ), o kaip kad skelbia UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“, tai yra po 100 kg. manau, kad tokio bordako ir nebūtų.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Miesto teritorija, kur zeme neprivatizuota,aplinka tvarkoma komunaliniu tarnybu lesomis ir nepliurpkit nesamoniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto