Valentino šventė – gėlių pardavėjų džiaugsmas

Mažeikių gėlių turgelyje pirkėjų netrūksta nuo pat ryto. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=307 template=caption]Valentino diena prasidėjo jau trečiadienį  – teigia gėlių pardavėjai. Įsimylėjėlių negąsdina padidėjusios gėlių kainos – meilės dieną pigiausia rožė kainavo septynis litus.


Pabrango vidutiniškai litu ar dviem

Mažeikių gėlių turgelyje pirkėjų ketvirtadienį netrūko nuo pat ryto. Gėlių pardavėjai teigia šventę pajutę jau trečiadienį – nuo pietų prasidėjęs pirkimas tebesitęsia.
Padidėjusi paklausa paveikė ir kainas, tulpės vidutiniškai brango 0,5 lito, rožės – litu ar dviem. Pasak gėlių parduotuvės vedėjos, padidėjusi kaina klientų neatbaido, klientų eilės vis tiek nemažėja. Ir patys pirkėjai sako pastebintys, kad kainos šoktelėjo, bet nedovanoti gėlių  mylimosioms būtų negražu.
Šiandien Mažeikiuose rožę galima buvo nusipirkti už septynis arba devynis litus, įprastų šių gėlių kainų neteko pastebėti. Pardavėjai tvirtino, kad gėlės pabrangino tiekėjai.


Populiariausios – raudonos rožės

Gėles parduotuvėse, kioskuose ir turgelyje perka įvairaus amžiaus žmonės, daugiausia –  vyrai. Kaip pastebi prekiautojai gėlėmis, moterys šią dieną pas juos apsilanko gerokai rečiau.
Akivaizdu ir tai, kad pirkėjų norai skiriasi. Jaunimas nori brangesnių puokščių, vyresni vyrai dažniausiai perka tris ar penkias rožes, tulpes.
Už penkiasdešimt litų puokštę gėlių turgelyje nusipirkęs dvidešimt trejų metų mažeikiškis sakė norįs nustebinti savo draugę. Devyniolikmetis vaikinas mylimajai dovanos rožių ir lelijų – šios puokštės kaina taip pat beveik pusšimtis litų. Jis prisipažino, kad tai ne visa šv. Valentino dovana – kartu su drauge jie planuoja važiuoti į Šiaulius, pasižiūrėti kino filmo.
Vyresnio amžiaus vyrai Santarvei.lt sakė, kad savo žmonoms perka tokias gėles, kokios joms patinka – raudonas rožes. Pardavėjos apibendrino: vidutinio ir vyresnio amžiaus vyriškiai šiandien renkasi tik raudonos spalvos gėles – dažniausia rožes arba tulpes. Jaunimas nori gėlių įvairovės, prašo sukomponuoti puokštes.


Pelninga diena

Santarvės.lt kalbinti prekeiviai patenkinti – jų lūkesčiai pasiteisino, viena iš gėlių pardavėjų prisipažino, kad šios savaitės prekyba jai atnešanti beveik dešimtadalį visų metų pelno. Nesiskundė ir kiti gėlininkai. 
Jie pastebėjo, kad šią savaitę gėlių užsisakyti ir atsivežti tenka vos ne kiekvieną dieną, o šiaip tiekėjai su gėlėmis kviečiami kas tris keturias dienas.
Po šv. Valentino gėlių prekeiviai sako lauksią kovo 8-osios. Tačiau daugumos nuomone, šv. Valentinas jau nurungė Tarptautinę moters dieną – šiandien mažeikiškiai vyrai dosnesni ir aktyvesni.

Ieva Dovainė

3 Atsakymai į “Valentino šventė – gėlių pardavėjų džiaugsmas”

 1. Rimas parašė:

  Sveiki,
  manau, kad vidutiniškai vyriškiai vakar gėlėms išleido 14 Lt – 15 Lt, o tikrai ir dažnas vyriškis nepagailėjo ir didesnės sumos sumokėti, kad nudžiugintų savo Valentinę.
  Linkėjimai ponui Jonui, iš Jūsų puikių nuotraukų matyti, kad butą rožių ir už 5Lt.:D

 2. as parašė:

  nerasykit nesamoniu visada buvo roziu po 7lt,buvo galima nusipirkti ir uz 4lt ir uz 5lt,

 3. as parašė:

  mldc gvidi :)))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto