Valstybės apsauga bus ir toliau taikoma

Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia.
Nuotrauka iš Telšių vyskupijos archyvo

Balandžio pabaigoje vyko Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdis. Jo metu svarstyta nemažai aktų, susijusių su Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, net penkiais jų nutarta panaikinti apsaugą atskiroms šios bažnyčios vertybėms.
Redakcija sulaukė mažeikiškių klausimo, kokiu tikslu tai daroma.

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rūta KONČIUTĖ-MAČIULIENĖ informavo, kad Vertinimo tarybos posėdyje buvo panaikinta teisinė apsauga kai kurioms Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios statinių komplekse esančioms kultūros vertybėms, kaip atskiriems objektams – dekoruotiems altoriams su skulptūromis, ornamentuotiems kryžiams ir kt., tačiau tai nereiškia, kad nuo šiol jie nebebus saugomi.

„Tie objektai tiesiog tapo viso bažnyčios statinių komplekso vertingosiomis savybėmis ir teisinė apsauga jiems yra taikoma toliau. Tai tik toks statuso pakeitimas. Logiška, kad yra vienas objektas su jam priklausančiomis detalėmis – vertingosiomis savybėmis, o ne keletas atskirų objektų su atskirais unikaliais kodais“, – teigė Savivaldybės paveldosaugos specialistė.
Ji informavo, kad po praėjusią savaitę Sedos bažnyčios šventoriaus koplyčioje kilusio gaisro Vertinimo tarybai teks dar kartą tikslinti vertingąsias savybes, atsižvelgiant į ugnies padarytą žalą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto