Valstybės atkūrimo proga – keturiolika nominacijų

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga ne pirmą kartą mažeikiškiams skiriamos nominacijos.  Šiemet ketvirtadienį Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre  vyksiančiose Lietuvos valstybės atkūrimo dienos iškilmėse bus apdovanota keturiolika laureatų, pelniusių nominacijas už socialinės-ekonominės plėtros spartinimą 2016 metais Mažeikių rajone. Nominacijos skirtos atsižvelgiant į Nominacijų vertinimo ir skyrimo komisijos siūlymą.

Jonui Vozbutui – „2016 m. jaunasis talentas“

Jonas Vozbutas – Vytauto Klovos muzikos mokyklos 5 akordeono klasės mokinys. 18 tarptautinių ir 3 respublikinių konkursų laureatas.
Scenoje yra pasirodęs su Lietuvos, Šiaulių miesto ir Vilniaus šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, dalyvavo TV3 televizijos projekte „Lietuvos talentai“. Po tarptautinio konkurso „Klingenthal 2016“ kartu su kitais konkurso nugalėtojais buvo pakviestas groti Berlyno filharmonijoje, koncerte „Fhilharmonika“. Aukštą įvertinimą pelnė 2016 m. vykusiame tarptautiniame akordeonistų konkurse „Castelfidardo“ (Italija). Jonas – pirmasis Lietuvos istorijoje solistas atlikėjas, užėmęs I vietą solo kategorijoje.
Šis akordeonistas yra puikus pavyzdys bendramoksliams ir bendraamžiams – itin darbštus, atsakingas, siekiantis tikslo, daug laiko skiriantis akordeono muzikos technikos tobulinimui, kūrinių repetavimui, akordeono muzikos populiarinimui.

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenei –
„2016 m. istorinės atminties puoselėtojai“

Nuo pat mokyklos įsteigimo iki šių dienų joje mokėsi tūkstančiai mokinių, kurie vėliau išsibarstė po margąjį pasaulį. Nemažai išėjusiųjų į gyvenimą tapo garsiais mokslo ir visuomenės veikėjais, menininkais.
Gimnazija siekia ne tik paminėti iškilias asmenybes, bet ir organizuoti susitikimus, konferencijas, sieti šiuos renginius su svarbiomis tautai istorinėmis datomis, Mažeikių krašto istorija. Rengiamas gimnazijos istorijos tritomis. Prie gimnazijos paradinių laiptų įmontuota paminklinė lenta buvusiems gimnazistams ir mokytojams, žuvusiems už Lietuvos laisvę, atminti.
Gimnazija renka medžiagą apie žydų tautinę mažumą, įrengė ekspoziciją apie žydų bendruomenės gyvenimą Mažeikiuose ir apie gimnazijoje besimokiusius žydus, įkūrė tolerancijos centrą. Kasmet minima Lietuvos žydų genocido diena ir Tarptautinė holokausto diena.

Lauriui Ungeičiui – „2016 m. gelbėtojas“

Šis žmogus – Metų gelbėtojas. 2016 m. vasario 9 d. Šerkšnėnų miestelyje kilusio gaisro metu parodė drąsą – nekreipdamas dėmesio į jau atvira liepsna degusį gyvenamąjį namą, iš jo išgelbėjo du žmones.

 

 

 

 

 

UAB „WESTERN FABRICATIONS“ – „2016 m. efektyviausia įmonė“

Veiklos pradžia – 2002 m. Nuo pat įsteigimo nemažai dėmesio skiriama produktų kūrimui ir technologijų tobulinimui. Bendrovė turi pačius naujausius metalo pjaustymo, lankstymo, tekinimo, frezavimo, elektrostatinio dažymo, pjovimo plazma ir dujomis įrenginius. Apie 90 proc. gaminių eksportuoja į užsienį. Šiuo metu „WESTERN FABRICATIONS“ – 100 darbuotojų.
Bendrovės vadovai neabejingi Kapėnų kaimo bendruomenės ir Viekšnių seniūnijos ekonominėmssocialinėms problemoms, padeda jas spręsti.

Jolantai Kaleckienei – „2016 m. etnokultūros puoselėtojas“

Jolanta Kaleckienė yra Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro etnografė, vadovauja Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriaus Mažeikių grupei, administruoja folklorinius ansamblius „Alksna“ ir „Alksniukai“.
Etnografė savo veikloje vadovaujasi strateginiais valstybės prioritetais, kurie svarbūs tautinei savimonei ir nacionaliniam tapatumui, žemaičių papročių ir kalbos išsaugojimui, etninės kultūros prieinamumo visoms rajono gyventojų socialinėms grupėms didinimui. J. Kaleckienė populiarina etnokultūrą, senuosius amatus ir rūpinasi gyvosios tradicijos perdavimu jaunajai kartai.

Virginijai Valko – „2016 m. geradaris“

Virginija Valko yra Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos „Caritas“ vadovė. Atsidavusi darbui, propaguojanti žmogiškąsias, krikščioniškąsias vertybes. Savanoriauja Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centre – skiria daug dėmesio socialinės rizikos šeimų vaikams.

 

 

 

 

 

Vitai Černookienei – „2016 m. kultūrinių iniciatyvų įgyvendintojas“

Vita Černookienė – Mažeikių rajono Urvikių kultūros centro direktorė. Subūrė kaimo bendruomenę, Urvikių folkloro ansamblį „Ašvija“. Aktyvi renginių organizatorė. Puoselėja lietuvių liaudies tradicijas ir papročius.

 

 

 

 

 

 

Valdai Muravjovienei – „2016 m. kaimo šviesulys“

Valda Muravjovienė – Mažeikių rajonos savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė. Ji kuria ir įgyvendina įvairius projektus, į kuriuos įtraukia Ukrinų kaimo gyventojus, Renavo ir Židikų mokyklų mokinius. Ukrinų bibliotekoje organizuoja daug renginių, projektų, aktyviai dalyvauja kaimo bendruomenės veikloje. Bibliotekininkė yra Ukrinų kaimo gidė – puikiai žino šios vietovės apylinkes, iškilius vietinius žmones, istoriją.

 

 

Jadvygai Jagminienei – „2016 m. bendruomenės siela“

Jadvyga Jagminienė – Lūšės bendruomenės pirmininkė. Renka ir kaupia medžiagą apie Ritinės, Lūšės kaimų praeitį, prižiūri Ritinės kaimo piliakalnį ir tremtinių atminimui skirtą paminklą, prie kurio niekada nevysta gėlės. Rūpinasi, kad susisiekimas su Mažeikių rajono, seniūnijos centrais taptų patrauklus ir patogus verslininkams, vietiniams žmonėms.

 

 

 

Pauliui Pocevičiui – „2016 m. ūkininkas“

Paulius Pocevičius – Šerkšnėnų seniūnijos ūkininkas, antrą kartą išrinktas Šerkšnėnų seniūnijos Žemalės kaimo bendruomenės pirmininku. Padeda spręsti iškilusius klausimus, organizuoja renginius.
Ūkininkas sukūrė technologiškai pažangų, inovatyvų, efektyvų ir konkurencingą galvininkystės ūkį. Dirba 260 ha žemės, laiko 150 galvijų, iš kurių 55 – melžiamos karvės.

 

 

 

Andriui Šakinskiui – „2016 m. sporto šviesulys“

Andrius Šakinskas – Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos kūno kultūros mokytojas, svarsčių kilnojimo būrelio vadovas. Jo mokiniai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje – dalyvauja įvairaus rango svarsčių kilnojimo varžybose ir tampa nugalėtojais arba prizinių vietų laimėtojais.
Moksleivių žaidynėse židikiškių svarsčių kilnotojų komanda nepralenkiama. Savo pasiekimais ji garsina ne tik Židikų miestelio, Mažeikių rajono, bet ir Lietuvos vardą.

 

 

Klubui „Mano namai“ – „2016 m. gyvenamosios aplinkos puoselėtojai“

Klube susibūrę įvairaus amžiaus žmonės organizuoja edukacinius ir kūrybinius užsiėmimus, vykdo tęstinį projektą „Graži aplinka – gražus miestas“, gražina miesto erdves. Organizuoja amatų, tautodailės, puokščių parodas, aktyviai dalyvauja įvairiose labdaringose akcijose.

 

 

Gintarui Paulauskui – „2016 m. šachmatų entuziastas“

Gintaras Paulauskas – Mažeikių šachmatų klubo „Matas“ direktorius, komandos „Tau“ grupės narys, šachmatų turnyrų organizatorius ir vedėjas. Dirba treneriu, ugdo Mažeikių rajono jaunimą. Šis žmogus – vienas iš pirmųjų šachmatų trenerių Lietuvoje, į Lietuvos rinktinės narius parengęs kandidatę, kuri puikiai pasirodė šachmatų olimpiadoje Stambule.
G. Paulauskas renka medžiagą apie Mažeikių šachmatų istorinę raidą, yra vienas iš pagrindinių enciklopedinio šachmatų leidinio „Mažeikių šachmatų raida Lietuvos ir pasaulio fone“ rengėjų.

 

 

AB „Pieno žvaigždės“ filialas Mažeikių pieninė – „2016 m. stabiliausia įmonė“

AB „Pieno žvaigždės“ yra viena iš stabiliausių pieno perdirbimo įmonių Lietuvoje, turinti kelis gamybinius padalinius. Filialas Mažeikių pieninė – vienas iš jų.
Įmonė išlieka konkurencinga rinkoje, gamindama aukščiausios kokybės kasdienio vartojimo pieno gaminius, tobulindama juos, kurdama naujų. Dalyvauja įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje; prisideda prie įvairių renginių ir socialinių akcijų rėmimo. Mažeikių pieninėje lankosi miesto svečiai ir užsienio delegacijos.

 

 

Parengta pagal Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus informaciją

4 Atsakymai į “Valstybės atkūrimo proga – keturiolika nominacijų”

 1. Jolita parašė:

  Pritariu 100 proc.Gintautui iš Mažeikių. Mes irgi pririnkome daug skarbonkių, stiklinių butelių ir paprašėme bomžiuko Jono, kad nupirktų vyno. Jam davėme vieną butelį vyno už nupirkimą – buvo davolnas. Kaip parėjau namo neatsimenu. Žodžiu šventėme kaip priklauso. Šiandien tik galva labai skauda.Reiks padaryti pachmielą.

 2. Zinute parašė:

  Buvau kultūros centre renginyje, labai patiko, visi šventiškai nusitekę, pakilios nuotaikos, su šypsena veiduose.Puikiai pasirodė visi meno kolektyvai. Bet labiausiai nustebino Jono pasirodymas. Mes laimingi, kad galime didžiuotis tavimi, o tu būk pavyzdys savo bendraamžiams ir mums visiems.

 3. Dainora parašė:

  Ėjau vakare Mažeikiuose iš MAXIMOS, tai daugelyje vietų skambėjo girtų nešvankios dainos ir keiksmažodžiai. Lietuva tikrai ritasi pakalnėn…

 4. Gintautas, Mazeikiai parašė:

  Kadangi prezidente liepe svesti linksmai, tai mes su klasioku ikaleme po1,5 litro 7,5 proc. alaus ir smigome.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto