Valstybės ir savivaldybių įmonių vadovų reputacija turi būti nepriekaištinga

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybės ir savivaldybės įmonių vadovais galės būti skiriami tik nepriekaištingos reputacijos asmenys.
Tai įteisino Seimas, priėmęs Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymo pataisas.

Pataisos priimtos 76 parlamentarams vieningai balsavus „už“.
Priimtomis pataisomis reglamentuota, kad įmonės vadovas negali būti tos įmonės vyriausiasis buhalteris (buhalteris).
Asmuo negali būti įmonės vadovas, jeigu: įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą; įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą.
Taip pat įmonės vadovu negalės būtų asmuo, įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo padarymo ir nuo apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo treji metai; įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl nusikaltimų, kuriais padaryta turtinė žala valstybei, ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą.
Įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys negalės vadovauti valstybės ir savivaldybės įmonėms. Tokių pareigų užimti negalės ir asmuo, atleistas iš skiriamų arba renkamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo ir nuo atleidimo iš pareigų dienos nepraėjo treji metai; įstatymų nustatyta tvarka jam atimta teisė eiti tokias pareigas.
Naujų reikalavimų neatitinkantis asmuo valstybės įmonės ar savivaldybės įmonės vadovo pareigas galės eiti, kol bus paskirtas teisės aktų nustatyta tvarka organizuojamą konkursą valstybės įmonės ar savivaldybės įmonės vadovo pareigoms eiti laimėjęs asmuo, bet ne ilgiau kaip iki šių metų gruodžio 31 dienos.
Įstatymo pataisos įsigalios šių metų spalio 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto