Valstybės pareigūnams ir tarnautojams užsimota didinti pareiginės algos bazinį dydį

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas nepritarė pagrindinio Socialinių reikalų ir darbo komiteto pasiūlymui atmesti įstatymo projektą, kuriuo siūloma 2016 metams patvirtinti valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinį dydį, lygų 130,5 euro, t. y. nustatyti tokį patį, kuris galioja 2015 metais.

Už Seimo komiteto išvadą balsavo 26 Seimo nariai, prieš – 24, susilaikė 49 parlamentarai. Nepritarus komiteto išvadai, projektui svarstyti nuspręsta paskirti kitą – Biudžeto ir finansų – komitetą. Vėl svarstyti šį klausimą Seimo posėdyje numatoma gruodžio 10 d.
Patvirtintas pareiginės algos (atlyginimo) bazinis dydis būtų taikomas kitais metais, apskaičiuojant valstybės politikų, bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų pareigines algas, Konstitucinio Teismo teisėjų ir karių tarnybinius atlyginimus bei kitas teisės aktuose nustatytas išmokas.
Kaip teigiama dokumento aiškinamajame rašte, šis projektas teikiamas atsižvelgiant į tai, kad, bazinį dydį padidinus 1 euru, iš valstybės biudžeto reikėtų papildomai 7,6 mln. eurų, taip pat į Finansų ministerijos pateiktą informaciją, kad artimiausiu metu šalies finansinės galimybės dėl tarptautinių įsipareigojimų ir išlikusios ekonominės raidos neigiamos rizikos bus labai ribotos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto