Vandens dvokas – dėl mėšlo?

Autorės nuotr.

Židikų seniūnijos Obeliškių kaimo gyventojas Vytautas Balys pastebi, kad pablogėjo šulinio vandens kokybė. Atlikus geriamojo vandens tyrimus, paaiškėjo, kad amonio kiekis vandenyje Higienos normas viršija kelis kartus.
Vyriškis įtaria, kad vandens kokybė suprastėjo dėl to, kad netoli jo sodybos užsienio kapitalui priklausanti įmonė mėšlu tręšia laukus, neskuba išsklaidyti suvežtų krūvų.
Vandens tyrimus atlikę specialistai sako, kad amonio kiekis galėjo padidėti ir dėl kitų priežasčių, ne tik mėšlo.

„Santarvei“ pradėjus domėtis šiuo skundu, užsienio kapitalo įmonė pradėjo sparčiau vežti ir laukuose sklaidyti mėšlą.

Pradėjo dvokti vanduo

Į „Santarvės“ redakciją kreipęsis V. Balys pasakojo, kad daugelį metų vanduo iš jo šulinio buvo tinkamas ir gerti, ir ruošti maistą. Tik šį pavasarį viskas pasikeitė – šulinio vanduo pradėjo dvokti. Vyriškis įtarė, kad dėl to gali būti kalta netoli jo namų įsikūrusi įmonė, kuri mėšlu tręšia savo laukus. Pasak jo, į laukus buvo suvežtos ir ilgam paliktos mėšlų kaupos.

„Jos guli ne vieną savaitę ir niekas neskuba mėšlo išsklaidyti po laukus. Palijus visos srutos nuo atvežto mėšlo per gruntą patenka į mano geriamo vandens šulinį, kadangi grunto pagrindas čia yra žvyras“, – „Santarvei“ pasakojo V. Balys.

Nustatyti pažeidimai

Neapsikentęs dvoko vyriškis kreipėsi į mėšlą atvežusią įmonę. Jos vadovai lyg ir pažadėjo problemą išspręsti, tačiau norimo rezultato nebuvo. Nors buvo pakeista drenažo kryptis ir apkasta mėšlo kaupa, vanduo toliau dvokė.

Autorės nuotr.

V. Balys kreipėsi ir į Mažeikiuose dirbančius aplinkos apsaugos specialistus. Jie į gautą pranešimą sureagavo. Atvyko į vietą, nustatė pažeidimus, dėl netinkamo mėšlo laikymo užsienio kapitalo įmonei išrašytos baudos.
Aplinkosaugininkų teigimu, pažeidimai dėl netinkamai laikomo mėšlo čia nustatomi ne pirmą kartą, kaip ir paskiriamos baudos.

Viršijo normas

Mažeikiškiai aplinkosaugininkai apie V. Balio sodyboje susidariusias problemas dėl geriamo vandens informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamentą.
Kovo mėnesį cheminiams tyrimams – amoniui, nitritams ir nitratams nustatyti – buvo paimti geriamojo vandens mėginiai.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Telšių teritorinio skyriaus specialistai atliko tyrimą ir nustatė, kad vanduo neatitinka Lietuvos higienos normos „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ 4 lentelės reikalavimų.
Rastas amonio kiekis leistinas normas viršijo kelis kartus. Kiti tyrimo rezultatai atitiko Higienos normos reikalavimus.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Vandens dvokas – dėl mėšlo?”

  1. Anonimas parašė:

    Juk ten pastatytas kvailys vokietis vadovauja kur kadaise vokietijoje savo bizni nugyveno tai dabar čia varo i minusa jau beveik šiemet jam nesukrove manatkiu už gera vadovavima :D

  2. To moteris iš didžios raidės parašė:

    Svarbiausiai senuką užpult.Stipresnių nėra?Gi tekste parašyta nuolattiniai pažeidimai,baudos.Kas neaišku kokia kaiminystė?

  3. Moteris parašė:

    Senukui visi blogi, ne tik sis ivykis. Gyvena vienas ir nuobodziai, ir tokiais skundais linksminasi. Aiskiai jam pasakyta – vandens kokybe prasta ne del sio meslo, bet sena galvele nesupranta ir skundai nesibaigia. Tegu issivalo sako kiema, pageres iskart vandens kokybe. Gyvenimas linksmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto