Vandens kaina nesikeis, tačiau brangs dujų abonentinis mokestis

Net 83 centais daugiau kas mėnesį teks mokėti už vadinamąjį abonentinį mokestį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija informavo, kad mažeikiškiams geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kaina nesikeis. Tačiau butuose naudojantiems suskystintas naftos dujas naujienos ne tokios džiugios: nors kubo kaina keliais eurocentais pigs, tačiau kur kas daugiau pabrangs pastovioji kainos dalis – vadinamasis abonentinis mokestis.  

Komisija, įvertinusi UAB „Saurida“ pateiktus duomenis, nustatė naujas centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų kainas, kurios galios nuo 2017 m. gruodžio 2 d. iki 2018 m. gruodžio 1. Mažeikiškiai, naudojantys šios bendrovės centralizuotai tiekiamas suskystintas naftos dujas, mokės didesnę pastoviąją kainos dalį, tačiau mažiau kainuos kubinis metras suvartojamų dujų.
Šiuo metu kubinis metras dujų su PVM kainuoja 1,88 euro. Komisijos sprendimu jos atpigs tik 4 eurocentais. Tačiau net 83 centais daugiau kas mėnesį teks mokėti už vadinamąjį abonentinį mokestį. Jeigu šiuo metu pastovioji suskystintų naftos dujų kainos dalis už kubą su PVM yra 2,78 euro, tai nuo gruodžio 2 dienos ji sieks 3,61 euro.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

6 Atsakymai į “Vandens kaina nesikeis, tačiau brangs dujų abonentinis mokestis”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Nesuvokiu sveiku protu,kaip zmones gali dar naudotis sitokios bendroves paslaugom.

 2. Vardui parašė:

  Dėl abonentinio mokesčio užsienyje klaidinate Tamsta. Ne vienoje ES valstybėje dalies teikiamų paslaugų kaina yra dvinarė, t. y. kintama dalis (pvz. pajamos už pačią paslaugą/prekę) ir pastovi kainos dalis, kuri yra skirta pagrinde tiekiamų paslaugų užtikrinimui, eksptoacinėms išlaidoms ir kitoms sąnaudom padengti ir t.t.. Pvz. vartotojai labai ženkliai sumažina ar nutraukia paslaugų vartojimą, tačiau Paslaugos teikėjas vis vien privalo užtikrinti nepertraukiamą ir saugų šios paslaugos teikimą, nepriklausomai nuo paslaugos vartojimo kiekio, atlikti reikiamus priežiūros ir/ar remonto darbus, likviduoti avarijas, patirti kitas išlaidas. Tokiu būdu, nepriklausomai nuo pačios paslaugos vartojimo, Paslaugų teikėjas turi pastovias sąnaudas, susijusias su paslaugų teikimo, kurios dengiamos.“abonentinio“ mokesčio pagalba.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodėl emigruojame į užsienį,atsakymas aiškus kaip dieną,todėl,kad čia niekas negirdėjo apie abonementinį, gyvatuko ir kitus nežinia iškur ištrauktus mokesčius.Mokesčiai yra,bet palyginus jų dydį ir gaunamas pajamas pasijauti orus pilietis kad ir ne savoje Tėvynėje.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  3.61×12000=43320 EUr Oho ho ho- geras biznis

 5. suskiai parašė:

  Is kur jie traukia tas abonentinio kainas? Dar mazai Zasrancas prisiplese?!

 6. E.V. parašė:

  Už tai ir išgerkim mums „Santarvės“ siūlomą „Russkij standart“ čierką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto