Vandens kokybės telkiniuose šią vasarą netirs

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nors gamta šiltais orais kol kas nelepina, birželio 1-ąją šalyje prasidėjęs maudymosi sezonas tęsis iki rugsėjo 15 dienos.
Žmonės, šiltesnėmis dienomis nusprendę išsimaudyti pamėgtuose vandens telkiniuose, negali jaustis ramūs, kad neužsikrės žarnyno bakterijomis. Mat šiemet nė viena seniūnija nepareiškė noro ištirti vandens kokybę žmonių pamėgtose maudymosi vietose.

Paraiškų konkursui nepateikė

Savivaldybės administracija dar iki balandžio 10 d. priėmė paraiškas Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2015 metų priemonių vykdymo konkursui.
Remiantis priemone „Žmonių pamėgtų maudymosi vietų vandens taršos kontrolė“, bendruomenės, seniūnijos, pastebėjusios, kad ties maudymosi vietomis atsirado taršos objektas, galėjo teikti paraiškas ir atestuota laboratorija vykdyti telkinio vandens kokybės stebėseną.
Savivaldybės Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis „Santarvei“ sakė, kad šiais metais nė viena seniūnija nepareiškė noro ištirti gyventojų pamėgtų telkinių vandens kokybę.
„Galimybių tai padaryti tikrai buvo, bet norinčiųjų, kad telkinių vanduo būtų ištirtas, šiemet neatsirado, nors seniūnai apie tai tikrai buvo informuoti ir žinojo. Dabar šitai padaryti jau per vėlu“, – sakė Z. Kristutis.

Vadovaujasi ankstesniais rezultatais

Atlikti vandens kokybės tyrimus telkiniuose, kuriuose nėra įrengtos oficialios maudyklos, neprivaloma. Šiuo metu Lietuvoje jų registruota per šimtą. Kita vertus, stebimų Lietuvos maudyklų sąraše šiuo metu Mažeikių rajonas iš viso nefigūruoja – čia nėra nė vienos oficialios maudyklos, tad situacijos dėl vandens užterštumo niekas nestebi.

Plačiau apie tai skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Vandens kokybės telkiniuose šią vasarą netirs”

 1. skaitytoja parašė:

  Tokios sanitarinės epid. stoties Mažeikiuose jau 20m. nebėra. Yra Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyrius. Ir tas pats vėl reorganizuojasi, mažėja darbuotojų, jų funkcijos visai kitokios, nes tyrimų laboratorijos Mažeikiuose irgi seniai nėra. O visų rajono vandens telkinių vandens tyrimus savivaldybė turėtų atlikti iš savo lėšų, nelaukdama, kol kas parašys tam projektą ar neparašys.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Gėda Mažeikių Savivaldybei už tokį sprendimą! Nedirba visai Sanitarinė epid. Stotis! Kur kreiptis tuo klausi,u? Kai pratruks kokia infekcija,bus vėlu.ponai piniguočiai!

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  KODĖL? Ar jšms Ponai nesvarbi mažeikiečių Sveikata jau? Absurdas! Ką galvoja p. Macijauskienė? ,gerai įsikurusi Savivaldybės krėsle eile metų.. Kodėl taip elgiamasi?

 4. ZINOT parašė:

  Gudri musu savivaldybe- net centrinio miesto pliazo neiteisina, nekalbant apie Plinksiu ezero maudykla, tai ir netiria vandenelio. Kaip sakoma- nera oficialiu maudyklu- nera problemos. Geda valdininkams!

 5. Frankų karalius parašė:

  Pavenčiuose nėra normalaus tuoleto,tai visi į vandeni daro arba į kabinas.Bei kalbant apie kabinas,pastoviai išlaužomos kabinos,negalima padoriai persirengti..viskas matosi

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  čia ne turi norėti tirti, BET PRIVALO TIRTI>

 7. Sėklintojas parašė:

  Pavenčiuose net tyrimų daryti nereikia. Iš kilometro matosi visas vandens švarumas. 10% ebolos, 30% čigonų, 20% bomžų š*dų, visa kita alaus pūslės ir senos padangos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto