Vandens telkinį papildė sterkai

Pirmasis įžuvinimas šiais metais atliktas Juodeikių tvenkinyje. Šis tvenkinys papildytas sterkais. Nuotrauka iš aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus archyvo

Pirmą kartą šiais metais buvo įžuvinti Mažeikių rajono vandens telkiniai – Juodeikių tvenkinyje įveista 70 000 paaugintų sterkų.

Šiame tvenkinyje, kurio plotas – daugiau nei 260 hektarų, starkiai arba sterkai (ešerinių šeimos žuvis, kuri įveisiama dirbtinai) įveisti jau seniai. Specialistų teigimu, jie čia puikiai pritapo. Vien prieš dvejus metus, taip pat gegužę, čia buvo įleista 130 tūkst. vienetų šios žuvies. Ji, kaip ir šiais metais, buvo užauginta Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos Rusnės žuvivaisos biure.
Žuvų įveisimo komisijoje dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės, Mažeikių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos bei Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento atstovai.
Savivaldybės aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis informavo, kad lėšas įžuvinimui skyrė Aplinkos ministerija. Tai ne paskutinis įžuvinimas mūsų rajone šiais metais: rudeniop planuojama rajono vandens telkinius papildyti ir kitos rūšies žuvimis.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto