Vandens telkinių ledo būklė kasdien blogėja

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Į žūklę susiruošę žmonės privalo žinoti ne tik apie galiojančius draudimus, bet ir įvertinti vandens telkinių ledo būklę, kuri šiuo metu vis blogėja ir kelia pavojų ledinės žūklės mėgėjams.

Įsigaliojo draudimas

Nuo sausio 3 d. iki balandžio 30 d. žvejams mėgėjams draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).
Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pažymi: draudimas įvestas dėl to, kad, prasidėjus poledinei žvejybai bei žvejams nuolat keičiant žvejybos vietą ir perstatant skritulius, vėliavėles bei naudojant gyvą masalą, plėšrios žuvys: lydekos, starkiai, salačiai, ešeriai ir kt. – greitai užkimba ir yra išgaudomos.
Be to, šis draudimas buvo įvestas norint apsaugoti besiruošiančias neršti lydekas ir kitas plėšrias žuvis. Draudimo laikotarpiu žvejojantiems su gyva žuvele asmenims gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, konfiskuojami pažeidimo padarymo įrankiai bei priemonės, jei dar padaroma žala gamtai, reikės atlyginti ir ją.
Pareigūnai taip pat primena, kad nuo praėjusių metų gruodžio 15 d. iki sausio 31 d. draudžiama žvejoti vėgėles, lydekas bus draudžiama žvejoti nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d.
Aplinkosaugininkai primena, kad žvejojant galima naudoti keturis mėgėjų žvejybos įrankius, bet iš jų ne daugiau kaip du įrankius (Kuršių mariose – 3) galima naudoti, jei žvejojama naudojant žuvelę ar jos gabalėlį.

Pataria nerizikuoti

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejojant ant ledo turėti priemones, kurios padėtų įlūžus. Dažniausiai tam naudojami du lanksčia jungtimi sujungti smaigai. Žvejai juos nešiojasi pasikabinę ant kaklo, tik ne kišenėje ar žvejybinėje dėžėje. Už šį mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą gresia įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 60 eurų.
„Santarvės“ kalbinti mažeikiškiai žvejai pažymėjo, kad šiuo metu kasdien blogėja vandens telkinių ledo būklė: rajono upėse vidurys jau atviras, o ir pakraščiuose darosi vis pavojingiau, ežeruose ir tvenkiniuose ledo storis vis dar 10–12 centimetrų (toks ledo storis buvo ir sausio 2 d. ant Platelių ežero pakraščio), tačiau kasdien ledas tampa vis labiau korėtas ir silpnėja.
Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai pastarosiomis dienomis atliko reidus po Akmenės rajono vandens telkinius. Vienas žvejys buvo nubaustas už žvejybą be leidimo.
Apie galimus žvejybos taisyklių pažeidimus pareigūnai prašo pranešti tel. 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto