Vandens telkinių tirti seniūnai kol kas neprašė

Mažeikių miesto seniūnas Š. Armonas patikino, kad artimiausiu metu bus pateiktos paraiškos dėl miesto telkinių vandens tyrimo. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiais metais Savivaldybė savo iniciatyva nebetirs vandens telkinių žmonių pamėgtose maudymosi vietose. Tai bus daroma tik tuo atveju, jei tokių tyrimų paprašys seniūnijos. Iki maudymosi sezono pradžios likus savaitei, nė vienas seniūnas su paraiška į Savivaldybę nebuvo kreipęsis.

Programos nepratęsė

Ketverius pastaruosius metus Savivaldybė vykdė maudyklų ir žmonių pamėgtų maudymosi vietų stebėsenos programą. Pagal ją, rajono vandens telkiniai buvo tiriami šešiolikoje vietų.
Savivaldybės gydytoja Irena Vaicekavičienė „Santarvei“ sakė, kad šiais metais, pasibaigus minėtai programai, nutarta jos nebetęsti.
„Per ketverius metus nė viename tirtame vandens telkinyje užterštumas neviršijo normų, be to, per tą laiką neatsirado naujų galimos taršos šaltinių, todėl ir buvo nuspręsta tyrimų atsisakyti“, – paaiškino I. Vaicekavičienė.

Oficialių maudyklų nėra

Savivaldybės gydytoja informavo, kad tyrimai privalomi tik oficialiose maudyklose, o tokių
rajone nėra.
„Pagal naująjį sveikatos apsaugos ministro įsakymą, į maudyklų sąrašą nėra įtraukta nė viena Mažeikių rajono maudykla. Oficialiai maudykla pripažįstama ta vieta, kurioje vienu metu vandenyje gali maudytis šimtas ir daugiau žmonių. O tokios vietos mūsų rajone nėra. Jei būtų, tuomet vandens tyrimai būtų privalomi, nes kiltų grėsmė, kad vandenį gali užteršti patys žmonės“, – paaiškino valstybės tarnautoja.

Tirs pagal poreikį

I. Vaicekavičienė tvirtino, kad yra numatyta 5 tūkstančių litų suma tam atvejui, jei vandens tyrimų pageidautų seniūnijos. Buvo išplatinta informacija, kad jei seniūnai pageidauja, jog seniūnijų teritorijoje esantys vandens telkiniai būtų tiriami, gali kreiptis su paraiškomis. Tačiau likus savaitei iki maudymosi sezono pradžios, nė vienas seniūnas į Savivaldybę nebuvo kreipęsis.
Tokia situacija stebina ir Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėją Ireną Macijauskienę – jos manymu, būtent seniūnai turi būti suinteresuoti, kad jų teritorijose esantys vandens telkiniai būtų švarūs.
„Jie linkę pasirinkti lengviausią kelią ir gauti viską „gatava“, patiems niekuo nesirūpinant“, – pastebėjo gydytoja.
Anot I. Macijauskienės, laikas eina ir vandens tyrimai gali būti pavėluoti.
„Vietoje neturime laboratorijos. Kol seniūnai kreipsis, kol bus nupirkta vandens tyrimų paslauga,  gali ir vasara įpusėti. Todėl seniūnai turi parodyti daugiau iniciatyvos ir kuo greičiau pateikti paraiškas“, – akcentavo pašnekovė.

Kreipsis vėliau

„Santarvės“ kalbinti seniūnai svarstė, kad laiko dar yra, vandens tyrimus užsakysią šiek tiek vėliau, nes kol kas žmonės dar neskubą upėse, ežeruose ir tvenkiniuose maudytis.
Šerkšnėnų seniūnas Alfonsas Šakauskas „Santarvei“ prisipažino apie iš Savivaldybės dėl vandens tyrimų gautą raštą pamiršęs, tačiau artimiausiu metu pažadėjo kreiptis dėl tyrimų, nes jie esą būtini.
Tą patį sakė ir Mažeikių miesto seniūnas Šarūnas Armonas.
Reivyčių seniūnas Stanislovas Putelis įsitikinęs, kad tyrimams atlikti dar yra laiko, nes vanduo dar šaltas ir žmonės maudytis neskuba.
Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius prisiminė, kad vandens telkiniai jų teritorijoje būdavo tiriami du kartus per metus, todėl mano, kad taip bus padaryta ir šiais metais.
„Bent jau pirmąjį vasaros mėnesį tikrai išsitirsim savo paplūdimių vandenį, tačiau nemanau, kad užterštumas būtų padidėjęs. Seniūnijoje neatsirado nė vieno naujo objekto, kas galėtų jį padidinti“, – pastebėjo seniūnas.

Patarė saugotis traumų

Mėgstančius vandens telkinius žmones ramino ir Savivaldybės gydytoja  I. Vaicekavičienė. Pasak jos, nesant naujų užterštumą didinančių objektų, mažeikiškiai gali ramiai, nebijodami užsikrėsti bakterijomis, maudytis rajono vandens telkiniuose.
Ji priminė apie kitus pavojus – galimas traumas vandenyje.
„Vis dėlto daugiausia problemų žmonėms kyla ne dėl vandens užterštumo, bet dėl neatsargaus elgesio vandenyje. Todėl būtina, kad žmonės maudytųsi tik žinomose vietose. Nebristų į vandenį  pavartoję alkoholio, nepaliktų vandenyje be priežiūros vaikų“, – įspėjo I. Vaicekavičienė.
Tuo labiau kad kiekvienais metais vanduo pasiglemžia po kelias gyvybes. Praėjusieji metai taip pat ne išimtis – dėl neatsargaus elgesio vandenyje nuskendo pora žmonių.

3 Atsakymai į “Vandens telkinių tirti seniūnai kol kas neprašė”

 1. Miunchauzenai iš Bugenių parašė:

  O pašerkšniuose ar bus kokios tai maudyklės įrengtos? Negi visai nerūpi graži ir aktyvi bugeniškių vasara valdžiai? Venta visgi vaikams tolokai. Reiktų tik elektrikus, užmušinėjančius elektra žuvis, išgaudyti.

 2. keista parašė:

  ir nesuprantama gydytojos Vaicekavičienės pozicija: jei per ketverius metus vanduo nebuv užterštas, nutarta jo nebetirti. Čia panaču kaip su gyvybės draudimu: dauhgelį metų nieko neatsitiko, tad kam besidrausti? Nebesidraudžiu, ir, žiūrėk, susilaužai koją ar dar kažką. Ir nieko nebegauni. Čia taip pat rizikuojama žmonių sveikata: kas ten žino, kokia avarija kur atsitiks, vanduo bus užkrėstas, žmonės pasigaus kokią žarnyno infekciją… Ar tai normalu? Taupo ten, kur nereikia.;
  Keista ir tai, kad per tiek metų Mažeikiuose neįregistruotas nė vienas paplūdimys: ką vėlgi veikia tie, kurie tai turėtų padaryti. Tai imkit ir padarykit: kiek žmonių prie šašlykinės, Tulnikių užtvankoje, Plinkšių ežere ir kitur vandenyje mirksta? Ir mes neturim paplūdymių? Gal todėl ir maudomės kur pakliūva, o paskui nusisukam sprandus, skęstam ir panašiai. Ar ne laikas Vaicekavičienei ir Macijauskienei kažką pradėti daryti, o ne taisykles aiškinti?

 3. ? parašė:

  O tai kaip vadinasi tos vietos kur miestelenai maudosi?jei pagal ministra:
  Pagal naująjį sveikatos apsaugos ministro įsakymą, į maudyklų sąrašą nėra įtraukta nė viena Mažeikių rajono maudykla. Oficialiai maudykla pripažįstama ta vieta, kurioje vienu metu vandenyje gali maudytis šimtas ir daugiau žmonių.
  kaip visalaik susirupins tik kai prades berti visus iseiles,kai uzkris koks tinkas vaikams ant galvu nuo esamo pavojingo dvilikaukscio ir daug kitu pvz kaip ,kad ir trinkeliu vintisumas baznycios ,bei kulturos rumu kieme,kur gali kojas issisukineti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto