Varniškių šokių kolektyvas atstovavo Lietuvai Turkijoje

Balandžio 19 dieną Varnių kultūros centro liaudies šokių kolektyvas „Naktigonė“ (vadovė Monika Rupeikaitė) išvyko į Stambulą (Turkija) atstovauti Lietuvai tarptautiniame 45-ajame šokių festivalyje, skirtame balandžio 23-iosios šventei.

Tai ypatinga diena Turkijoje, kai visa šalis švenčia Nacionalinio suvereniteto ir vaikų dienos šventę. Nuo 1923 m. vaikams skiriamas didelis dėmesys tą dieną.

Festivalio globėjas – Turkijos prezidentas, organizatorius – nacionalinė Turkijos televizija (TRT). Iš 25 šalių švęsti susirinkę vaikai koncertavo iškilmingame baigiamajame koncerte, kurį transliavo TRT. Lietuvos atstovė „Naktigonė“ atliko šokį „Vyželė“. Lietuvos grupei ir vadovei Monikai buvo parodytas išskirtinis dėmesys, nes Monika pati prieš daugiau nei dešimtmetį šoko TRT balandžio 23-iosios vaikų festivalyje, o šiemet atvyko jau kaip vadovė.

Kolektyvo nariai Austėja Gedmantaitė, Girius Daukantas, lydimi kolektyvo vadovės M. Rupeikaitės ir Varnių kultūros centro direktorės Giedrės Mikalauskaitės, lankėsi Stambulo gubernatoriaus, mero, TRT generalinio direktoriaus rengiamuose priėmimuose. Susitiko su Turkijos prezidentūros atstovais ir aukščiausiais šalies pareigūnais.
Visos kelionės metu kolektyvą lydėjo vertėja ir Lietuvos delegacijos vadovė Sandra Rupeikienė.

Festivalio organizatoriai padovanojo vaikams smagios naujos patirties pakvietę į kelionę laivu Bosforo sąsiauriu. Šventės dalyviai grožėjosi žymiausių Stambulo lankytinų vietų įspūdinga panorama. Istoriniame Stambulo centre aplankė Mėlynąją mečetę, Sofijos soborą, unikalų Bazilikos vandens rezervuarą po miestu, gėlėmis mirgantį didžiausią Stambulo parką su atsiveriančiais nuostabiais Bosforo sąsiaurio vaizdais.

Vaikams labai patiko Rahmi M. Koc privatus muziejus, skirtas transporto, pramonės ir komunikacijos priemonių raidai. Stambulo gyventojai labai didžiuojasi, kad turi tokį išskirtinį ir vertingą muziejų savo mieste.

Tą pačią dieną per porą valandų „Miniaturk“ parke mažieji festivalio dalyviai pamatė visas žymiausias Turkijos vietas. Net 81 objektas. Šis miniatiūrų muziejus yra labai populiarus ir gausiai lankomas.

Varnių kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto