Varnių bažnyčios šventoriuje – archeologiniai atradimai

Varnių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia, varniškių dar vadinama Katedra, šiuo metu apjuosta nedidelėmis perkasomis – čia vykdomi detalieji archeologiniai tyrimai.

Tyrimus šioje vietoje vykdantis archeologas Nerijus Brazdeikis „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo, jog žvalgomieji archeologiniai tyrimai buvo atlikti dar vasarą. Ištirtos trys perkasos Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios šventoriuje.

„Šių tyrimų metu vienoje perkasoje radome tris palaidojimus, apie kuriuos neturėjome jokių istoriografinių žinių. Nebuvo niekur aprašoma, kad Katedros šventoriuje buvo laidojama“, – sakė pašnekovas.

Dar vienoje perkasoje archeologai rado grindinio fragmentą ir vieną XVII a. monetą. Spėjama, jog šį grindinį būtų galima susieti su šioje vietoje iki Katedros pastatymo stovėjusiu Vyskupo dvaru. „Bet čia tik prielaida, tikslių žinių neturime, kur dvaras galėjo stovėti“, – tvirtino archeologas.

Šį rudenį buvo pradėti vietos detalieji archeologiniai tyrimai. Jų metu naujų palaidojimų nerasta. Anot N. Brazdeikio, galima sakyti, kad laidojama bažnyčios šventoriuje buvo gana trumpą laiką. Tikėtina, kad atliekant žvalgomuosius tyrimus buvo rasti XVIII a. laikotarpio kapai, kadangi Katedra yra statyta apie 1680 m., o XIX a. jau nebebuvo tradicijos įkurti kapines bažnyčios šventoriuje.

Tyrimo metu virš anksčiau minėto grindinio buvo rastas dar vieno grindinio fragmentas, kuris yra datuojamas XIX a. pabaiga ir XX a. pirmąja puse.

Darbų šioje vietoje archeologai dar neužbaigė, liko viena atkarpa. Numatomi projekto pakeitimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto