Varnų naikinimas – už įstatymų ribos

Kovo penktąją vadinamajame melioratorių parkelyje buvo draskomi varninių paukščių – kovų lizdai, nors leidimo reguliuoti šių paukščių populiaciją galiojimas buvo pasibaigęs. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Vasario pabaigoje Mažeikių rajono savivaldybės administracijos vadovas pasirašė įsakymą dėl varninių paukščių populiacijos gausos reguliavimo Mažeikių miesto teritorijoje. Šis dokumentas
leido šiuos paukščius medžioti, ardyti jų lizdus bei pirotechnikos būdu juos baidyti Mažeikių miesto parkų ir skverų teritorijose iki kovo 1-osios.
„Santarvė“ išsiaiškino, kad seniūnija nepaisė nurodytų terminų ir paukščių lizdai buvo ardomi pasibaigus terminui. Gamtosaugininkai dėl to Mažeikių seniūno pavaduotojui Alfredui Valančiui ketina skirti nuobaudą.

Įsakymu nustatyti terminai

Žiniasklaidai užfiksavus, kaip kovo penktąją vadinamajame melioratorių parkelyje kabliais yra draskomi varninių paukščių – kovų lizdai, seniūnijos darbuotojai paaiškino, kad leidimas reguliuoti šių paukščių populiaciją Mažeikiuose buvo gautas vos trims dienoms. O per tokį trumpą laiką esą nieko gero padaryti neįmanoma.
Iš tiesų viešojoje erdvėje buvo išplatintas pranešimas apie tai, kad vasario 26-ąją Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius, atsižvelgdamas į Aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento raštą, pasirašė įsakymą „Dėl varninių paukščių populiacijos gausos reguliavimo Mažeikių miesto teritorijoje“.
Tuomet buvo nuspręsta, kad iki kovo 1-osios ir nuo liepos 1-osios iki gruodžio 1-osios (imtinai) leidžiama atlikti varninių paukščių (kovų) gausos reguliavimą medžiojant, ardant lizdus bei pirotechniniu būdu baidant Mažeikių miesto parkų ir skverų teritorijose.
Mažeikių seniūnas Šarūnas Armonas buvo paskirtas atsakingu už reguliavimo priemonių organizavimą, o Židikų medžiotojų būrelio medžiotojas Romanas Pocevičius – už jų vykdymą, medžioklę.

Įsakymui parašyti prireikė savaitės

„Santarvei“ paklausus Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko Raimondo Šiukšterio, kodėl leidimas reguliuoti varninių paukščių populiaciją Mažeikiuose buvo išduotas tik trims dienoms, paaiškėjo štai kas. Aplinkosaugininkai pateikė išvadą, kuri leido mažeikiškiams atlikti varninių paukščių (kovų) gausos reguliavimą nuo vasario 19-osios  iki kovo 1-osios ir nuo liepos 1-osios iki gruodžio trisdešimt pirmosios. O prašymą iš Mažeikių jie gavo vasario 11-ąją.
Kodėl Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius įsakymą dėl šio klausimo pasirašė tik po savaitės, pašnekovas pasakyti negalėjo.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

17 Atsakymų į “Varnų naikinimas – už įstatymų ribos”

 1. Vardas parašė:

  Naujojoje Akmenėje šiandien – balandžio 13 d. buvo draskomi varnų lizdai (tuo pačiu kartu nupjaunant gražias, dideles beržų šakas), nors perėjimo metu tai daryti draudžia ES direktyvos…

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Ziauru!!!

 3. , parašė:

  kam tas parkelis,jei einant tau ant galvos teršia,kodėl nenaikinami lizdai,o leidiama juiem daugintis ir teršti

 4. muilo burbulas parašė:

  išpūstas dėl to, kad kažkas pavėluotai susiprotėjo ir padarė gerą darbą visam miestui…Negi nėra apie ką daugiau rašyti?

 5. 136 parašė:

  Kam patinka varnos ateikit ir pasivaikščiokit melioratorių parkelyje, atsiveskit vaikus ir anūkus. Grįšit ne tik apkurtę, bet natūraliai numarginti ir kvepiantys…. Ne visi turi galimybę savaitgalias išvažiuoti kur kitur…

  Būkit malonūs, parašyit kam tas namelis pastatytas prie parkelio, žmonės vis dar galvoja, jog čia viešas tualetas, bet jis kaip uždarytas taip uždarytas.Vidurvasarį, vidurdienį, tik ne savaitgalį, buvo gaima patekti, o dabar daro visi kas už kampo arba dažniausiai prie politechnikos bendrabučio galo ypač dažnaitėveliai ten veda vaikučiu…..o saulutei pašildžius kavapai kvapeliai sklinda… Tad miela sanarve, parašykiye ir apie tai.
  Ačiū.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  tasantarve tokiu nepripazysta noutrauku o kas senamesti daros jie nemato atejo nufotkint varnyna oi koks didingas darbas buvo tegu fotkina mazeikiu bomzus kurie sedi prie prekybos centru arba is zmoniu kaulija pinigu pavalgimui tipo

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Ar varnienos negalėtume išsikepti,nes taip viskas brangsta,atvežtu prie rinkiminių urnu-tuoj daugiau rinkėjų susirinktu.

 8. mazeikietis parašė:

  Idomu kodel santarves zurnaliugos neraso apie santarvei priklausanti pastata senamiescio viduryje Laisves gatveje t.y. buvusi konditerijos parduotuve ant kurios auga berzai jau nebe berzeliai, parasykit netylekit, jug taip puikiai jis ziurisi tarp renovuotu namu. Matot kaip varnos ant dergancios ant zmoniu galvu naikinamos reikia tik dziaugtis kad vykdomi darbai o ne galvoti kaip ir ka nubausti ar apjuodinti.

 9. apas parašė:

  Koks ilgas Kryžiaus parašas,kad visą savaitę reikėjo raityti,o pavaduotojai nepadėjo.Gaila.Tarp kitko,jei kas nors yra už įstatymo ribos,tai jį istatymai neliečia ir varnų naikinimas bet kada yra teisėtas.

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Tikrai varnų privisę kaip niekad,kur žiūrėjo senoji miesto valdžia?Jeigu varnas būtu išgaudę tai vėl būtume ją rinkę,dabar šaukštai po pietų.

 11. manyčiau parašė:

  gal ir „nereikia“ laikytis tų įstatymų….. Arba geriau kiekvienas pasirinkim sau priimtinus, ar nepriimtinus, taip ir gyvenkim. Vieno nesuprantu kuom čia kaltas „Santarvės“ žurnalistas, paviešinęs eilinius mūsų valdininkų nepadirbtus darbus, o gal ten pas juos darbo krūviai tokie, kad sveiku protu nesuvokiami…

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Gal zinot kuris busimas Mazeikiu MERAS prižadejo isnaikinti varnas mūsų mieste??? Už tą balsuočiau!!!

 13. būk gera, Santarvė. Nesiaiškink parašė:

  Pasak straipsnio „Santarvė“- išsiaiškino, kad pavėluotai varnas gaudo. Dabar realybė tokia. Pats gyvenu Respublikos gatvėje. Anoj pusėj, už kelių metrų su visa „Santarvės“ redakcija Senamiesčio parkas. Ir ką matau rytais. Reikia pripažint to anksčiau nepastebėdavau, nes anksti rytais kaip visi dirbantys į Mažeikių Naftą išvažiuodavau ir vakarais grįždavau. Dabar man atostogos. Tai va. Saulei kylant iš seno papratimo keliuos ir aš. Renovuoto namo gražiam balkone kavą pasidaręs užsirūkau. Na ir prasideda. Tos bestijos varnos nuo Senamiesčio parko pakyla ir skrenda tiesiai ta kryptimi, kur Melioratorių parkelis. Mano katė kaip paklaikusi puola stebėt tuos būrius varnų. Gana čia vaidinti gamtos mylėtojais. Tikrai sarmata, kad Mažeikiuose šitie neišvaizdūs paukščiai įsikūrė jau per visą miestą. Kaip kokiam savartyne gyvename. (!!!) O čia jau pamąstymui tiek mažeikiškiams, tiek valdžiai, tiek “ Santarvei“. Gal tikrai šiukšlių rinkliava viena brangiausių ant Lietuvos niekam tikusi, kad varnų miestu tapome? A?

 14. nesuprantu parašė:

  prie ko čia „Santarvė“ jeigu valdininkai nesugeba laiku pasirūpinti leidimais ir viską padaryti, kaip priklauso. Dabar atsibundama, kai tam tinkamas laikas baigiasi. Arba įsakymas rašomas mėnesį… :). Įdomu tada, kaip rimtesni darbai dirbami?

 15. Malda parašė:

  siūloma nuoširdžiai visiems Mažeikių katalikams, kurie neabejingi miestui, kuo dažniau, ypač per išeigines, ryte pabudus, sukalbėti šią maldą:
  VIEŠPATIE AUKŠČIAUSIAS, MARIJA ŠVENČIAUSIOJI išgelbėk Mažeikius nuo varnų ir tokios santarvės,
  suteik stiprybės savivaldybės administracijai, seniūnijai, gamtosaugininkams,
  atleisk žurnalistams, jie tikrai vėliau suvoks kad dergdami žmones patys virsta į …(čia trumpai pamastom),
  bet mes visad priimsime Juos prie savęs, priglausime paklydėlius.
  Ramybės Miestui, Ramybės Žmonėms.

 16. valė parašė:

  bukit zmonės, vaikyti tas varnas kuo daugiau, miegoti neleidzia, prie melioratoriu parkelyje buti neleidzia, kam jos dar geros, kiek galima kenteti, eisim piketuoti prie Santarves zurnalistu

 17. Vardas (privalomas) parašė:

  ar Santarvė nors biski turi proto, varnos Mažeikiuose baigia visur aptriesti, parkuose praeiti su vaikais negalima, mikrorajone karkia nuo ryto, tai kas pirmiau ar žmogus ar varna? atsipeikėkit pagaliau visus dergadami,,,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto