Vartotojas gali vienašališkai nutraukti sutartį su „Saurida“

Nuotr. iš redakcijos archyvo

„Santarvė“ ne kartą iš daugiabučių gyventojų yra sulaukusi nusiskundimų, kad jie norėtų atsisakyti suskystintų naftos dujų, tačiau tai padaryti yra labai sudėtinga dėl „Sauridos“ keliamų reikalavimų.
Kada vartotojas gali vienašališkai nutraukti centralizuoto suskystintų naftos dujų tiekimo sutartį, paaiškina Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Tarnyba informavo sulaukusi vartotojo prašymo, kuriame jis nurodė, kad kreipėsi į UAB „Saurida“ dėl centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų (toliau – SND) pirkimo–pardavimo sutarties nutraukimo ir atjungimo nuo dujų tiekimo sistemos, tačiau bendrovė atsisakė tai padaryti.
VERT, išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Saurida“ ginčą dėl vienašališko sutarties nutraukimo, įpareigojo bendrovę laikyti sutartį negaliojančia bei nedelsiant atjungti vartotojo įrenginius nuo tiekimo sistemos.
Tarnyba, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad šiuo atveju „Sauridos“ motyvas atsisakyti nutraukti sutartį, – bendrovė reikalavo, kad vartotojas, norėdamas nutraukti sutartį, turi pateikti įrodymus (technines sąlygas) dėl kito apsirūpinimo energija šaltinio bei šių sąlygų įvykdymo dokumentą, – neturi teisinio pagrindo.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

6 Atsakymai į “Vartotojas gali vienašališkai nutraukti sutartį su „Saurida“”

 1. Taip parašė:

  Tikriausiai liaudį reketuojanti,,firmelė“ jau pamiršo,kiek jiems kainavo pralošus šešiolika teismų.Tada irgi buvo pareiškę įvairiausių neteisėtų reikalavimų.Jeigu jus laiko tokiais durnais,tai prašyme atjungti dujas parašykite,kad namuose valgio nebegaminsite.Tam yra kavinės,barai,restoranai.Dar maistas yra ir į namus pristatomas.Pamatysite,kokį tada pateiks reikalavimą.Praėjo tie laikai,kai saurida buvo po tam tikru draugelių sparneliu.

 2. parašė:

  Mąstykite galva o ne emocijomis, viską daro skaičiai tai ir skaičiuoti !

 3. vilija parašė:

  Jungiamės žmonės kolektyviai atsisakyt ranco /sauridos dujų.

 4. Marai parašė:

  O pati supratote ką parašėte? Elektrinė dujinė :))))

 5. Mara parašė:

  Na dabar žiūrėsiu elektrine dujine ….nes nusibodo mokėti už dujas ir plius mėnesini kuris kainuoja of …

 6. Pagaliau!!!! parašė:

  Pagaliau tas veikėjas nustos tyčiotis iš žmonių!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto