Varžėsi ekstremalaus sporto mėgėjai

Monikos Vilkaitės nuotrauka

[nggallery id=419 template=caption]Šeštadienį Pavenčių gatvėje netilo muzika bei jaunimo šurmulys. Riedutininkų parke vyko jau trečiosios ekstremalaus dviračių, riedučių ir riedlenčių sporto varžybos „M.Cty 3“, sukvietusios ne tik Lietuvos, tačiau ir užsienio jaunimą.

Pristato kultūrą

Trečius metus iš eilės vykstantį renginį organizavę Lukas Kazlauskas ir Gabrielė Želvytė „Santarvei“ pasakojo, kad toks renginys iš esmės yra unikalus Lietuvoje: esą kažkas panašaus vyksta Palangoje, tačiau šis sportas žymiai populiaresnis Latvijoje.
Šio renginio tikslas – pristatyti ekstremalaus sporto mėgėjų kultūrą.
Aktyvūs jaunuoliai, antrąsyk organizuojantys tokias varžybas, džiaugėsi, kad žmonės supranta šį jų pomėgį. Tą įrodo ir kasmet vis didėjanti šventė. Šiemet pastebimai išaugo dalyvių bei žiūrovų skaičius – veiksmą ant rampos stebėjo nemenkas būrys mažeikiškių ir svečių.
Lukas su Gabriele džiaugėsi tolerantišku žmonių požiūriu į jų renginį, tačiau guodėsi, kad neretai tenka susidurti su priešiškai nusiteikusiomis jaunimo grupėmis.

Nemiegojo naktimis

Renginio sumanytojai sakė, kad tokią šventę suorganizuoti nelengva, todėl džiaugėsi, kad pagelbėjo rėmėjai, valdžios atstovai.
„M.Cty“ organizatoriais abu tapo netyčia: Gabrielė mėgusi dažnai stebėti, kas vyksta ant rampos, su vietiniais šio sporto mėgėjais nutarė organizuoti varžybas, o Lukas, nusprendęs prie organizavimo prisijungti tik šiemet, idėją gvildeno nuo praėjusių metų, kai jam teko groti vakarinėje „M.Cty“ renginio dalyje.
„Darbo daug, buvo, kad net naktimis nemiegojome“, – pasakojo Lukas, kuriam su Gabriele bei kita renginio organizatore Egle Seiliūte į renginį pavyko prikviesti ne tik svečių iš sostinės, Kauno, Klaipėdos, aplinkinių miestų, bet ir Latvijos.
Jauniausias varžybų dalyvis buvo 14 metų, o vyriausias – 26, tačiau varžybų dalyviai į amžiaus grupes neskirstomi – jie priskiriami tik mėgėjų (AM) arba profesionalų (pro) grupėms.

Nugalėjo latvius

Riedlenčių (skate) rungtyse nepralenkiamas buvo šiauliškis Žygimantas Macijauskas, aplenkęs palikdamas šiauliškį Roką Bonatą bei mažeikiškį Gvidą Kupliauską.
Dviračių (BMX) varžybose mėgėjų (AM) grupėje pirmąją vietą išplėšė plungiškis Petras Viržintas. Antrąją bei trečiąją vietas dalijosi klaipėdiečiai Martynas Monikas bei Mantas Jonauskis. Profesionalų (pro) grupėje pirmąją vietą pelnė kaunietis Martynas Lagauskas, aplenkęs antroje bei trečioje vietose likusius svečius iš Latvijos.
Riedutininkų (inline) mėgėjų grupėje visus priešininkus nugalėjo mažeikiškis Kornelijus Buzas, antros bei trečios vietos laimėtojais tapo Valentas Norvilas iš Palangos bei Valdemaras Velavičius iš Naujosios Akmenės.
Profesionalų grupėje pirmą vietą užėmęs palangiškis Justas Karčauskas antroje paliko Modestą Nemsevčių iš Panevėžio, o trečioje – šiauliškį Kornelijų Rinkevičių.
Iš viso varžybose dalyvavo apie 50 ekstremalaus sporto mėgėjų. Po varžybų jie buvo pakviesti pasilinksminti jaunimo erdvėje „Loftas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto