Vasara – aplinkosaugos prevencinių akcijų metas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pareigūnai aktyviai vykdo aplinkosaugos prevenciją. Šiuo metu aplinkosaugininkai dirba  būdravimo režimu – visą parą budintis ekipažas operatyviai reaguoja į galimus pažeidimus.

Vyksta aplinkosaugos akcija

Nuo birželio pirmosios iki rugsėjo trisdešimtosios vyksta aplinkos apsaugos akcija „Automobilį statyk atsakingai“.
Per du vasaros mėnesius visų regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai surengė 186 reidus ir užfiksavo 162 automobilių statymo pažeidimus. Aplinkosaugininkai taip pat tikrino, ar poilsiautojai neteršia gamtos ir nepalieka šiukšlių, savavališkai neįrengia laužaviečių ir nekuria laužų tam neskirtose vietose.
„Mažeikių rajone visus metus, ne tik per akciją, stebime, kaip laikomasi reikalavimo tvarkingai elgtis vandens telkinių apsaugos zonoje, kur autotransporto priemones draudžiama statyti arčiau nei 25 metrai nuo vandens telkinio kranto. Per metus nubaudėme keturis pažeidėjus. Kokias jiems skirti baudas (už tai gresia bauda nuo 28 iki 144 eurų), sprendžia Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, mes tik surašome pažeidimų protokolus“, – sakė Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas.
Nuo rugpjūčio pirmosios iki rugsėjo 30-osios vyksta atliekų deginimo prevencinė akcija.

Dirba būdravimo režimu

Aplinkos apsaugos agentūros dirba būdravimo režimu – visą parą budintis ekipažas operatyviai reaguoja į gyventojų pranešimus apie pastebėtą aplinkosauginį pažeidimą.
Pastebėję pažeidimą žmonės skambina telefonu 112, Bendrojo pagalbos centro operatorė apie tai informuoja Aplinkos ministerijos dispečerinę, kuri į galimą pažeidimo vietą išsiunčia budintį ekipažą.
„Mes per pusvalandį privalome pasiimti tarnybinį automobilį ir vykti į nurodytą vietą bet kuriuo paros metu. Sudarytas grafikas, pagal kurį budintis Aplinkos apsaugos agentūros ekipažas privalo atvykti į Mažeikių, Plungės ar Telšių rajone pastebėtą pažeidimo vietą. Taip pagal grafiką į mūsų rajoną gali atvykti ir plungiškiai, ir telšiškiai aplinkosaugininkai“, – informavo N. Kupliauskas.
Mažeikiškiai pareigūnai praėjusią savaitę vyko į Telšius, iš kur pranešta, kad nuotekos bėga į Masčio ežerą, ten pradėtas tyrimas. Sekmadienį skubėta į Plungės rajoną, iš kur informavo, kad ežere netinkamai elgiasi vandens motociklininkai, ši medžiaga perduota Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai.

Tikrinti žvejai

Pirmadienį pareigūnams buvo pranešta, kad Juodpelkio tvenkinyje galimai užsiimama neteisėta žvejyba. Pasak Aplinkos apsaugos agentūros vedėjo, pranešimas buvo patikrintas, pažeidimų nenustatyta.
„Trys žvejai gaudė vėžius, naudojo leidžiamus penkis „bučiukus“ ir keturis žvejybos įrankius, jų leidimai taip pat buvo tvarkingi. Tuo pačiu kartu patikrinome visus čia žūklavusius žvejus mėgėjus, iš penkių žvejų vienas žvejojo, pažeisdamas reikalavimus – neturėdamas žvejo bilieto“, –  sakė N. Kupliauskas.
Tokie smulkūs žvejybos taisyklių pažeidimai (už juos gresia įspėjimas arba bauda nuo 7 iki 58 eurų) sudaro didžiąją pažeidimų dalį – nuo metų pradžios aplinkosaugininkai mūsų rajone jau surašė 55 administracinius protokolus.
Už šiurkščius žvejybos taisyklių pažeidimus, kai žvejojama su draudžiamais įrankiais ir baudos yra gerokai didesnės – nuo 115 iki 289 eurų su įrankių konfiskavimu, – surašyti trys administraciniai protokolai.

Dar dvi akcijos

Rudenį numatytos dar dvi aplinkosauginės akcijos.
Aplinkosaugininkai informuoja, kad nuo rugsėjo pirmosios iki lapkričio dvidešimtosios vyks akcija „Lašiša“, mūsų rajone tuo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas šlakių žvejybos prevencijai.
Nuo spalio 15 d. du mėnesius vyks akcija „Medžiok saugiai“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto