Veislinių ūkinių gyvulių pirkimui bus teikiama parama

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Europos Komisija sutiko iš valstybės pagalbos lėšų iki 30 proc. finansuoti aukštos kokybės veislinių ūkinių gyvūnų – mėsinių galvijų, avių ir ožkų – įsigijimą.

Gyvulininkystės sektorius – ypač svarbus

Žemės ūkio ministerija skelbia jau rengianti Veislinių ūkinių gyvūnų įsigijimo administravimo, finansavimo ir kontrolės taisyklių projektą ir kvies visuomenę aktyviai dalyvauti diskusijose.
„Daugumai Europos Sąjungos (ES) valstybių gyvulininkystės sektorius yra ypač svarbus, tad šalys ieško galimybių remti šią šaką nacionaliniu lygiu. Tai yra ir Lietuvos prioritetas. Ūkinių gyvūnų augintojams turime užtikrinti pajamas, o vartotojams – aukštos kokybės produktus“, – pranešime spaudai cituojama žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Tinkamos išlaidos – genetinei kokybei gerinti

Tinkamomis finansuoti išlaidomis bus laikomos investicijos, kuriomis siekiama pagerinti ūkinių gyvūnų genetinę kokybę, įsigyjant aukštos kokybės veislinius patinus ir pateles, įregistruotus ūkinių gyvūnų kilmės knygoje.
Pagalba bus skiriama tik aktyviems ūkininkams.
Nurodoma, kad turėtų būti įsigyjami tik tokie gyvūnai, kurie tam tikru laikotarpiu užtikrina optimalų reprodukcinį potencialą, todėl pagalbos skyrimo reikalavimus galės atitikti tik patelės, įsigytos iki pirmųjų jauniklių atsivedimo.
Visi įsigyti gyvūnai turėtų būti bandoje laikomi bent ketverius metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto