Vėjas siaus dvi paras

Sinoptikai pranašauja vėjo gūsius iki 25 metrų per sekundę. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sinoptikai prognozuoja, kad šiąnakt Lietuvą pasieks aktyvus ciklonas iš vakarų, todėl šalyje stiprės vėjas.

Vėjai nerims iki penktadienio

Naktį pietvakarių, pietų vėjo gūsiai daug kur sieks 15–18 metrų per sekundę, pajūryje antroje nakties pusėje vėjas gali sustiprėti iki 20–23 metrų per sekundę.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad ketvirtadienio dieną vėjas dar labiau gali sustiprėti. Pietvakarių vėjo gūsiai gali siekti 15–20 metrų per sekundę, vakariniuose rajonuose iki 25 metrų, o pajūryje net iki 28–30 metrų per sekundę.
Prognozuojama, kad vėjai nerims ir sausio 5-osios naktį. Numatomi pietvakarių vėjo gūsiai vėl gali siekti 15–20 metrų per sekundę, o vietomis net iki 25 metrų per sekundę.
Spėjama, kad vėjas gali pradėti rimti tik penktadienio dieną.

Ragina užtikrinti saugias darbo sąlygas

Valstybinės darbo inspekcijos specialistai ragina įmonių vadovus atsižvelgti į vėjo sukeltas pavojingas darbo sąlygas ir imtis visų įmanomų veiksmų nelaimėms darbe išvengti.
Darbo inspektoriai primena, kad esant stipriam vėjui, labai pavojinga pjauti medžius – vėjas gali keisti medžių virtimo kryptį, medžiai taip pat gali per anksti virsti ar skilti. Esamos oro sąlygos taip pat sukelia papildomus pavojus kraunant medieną į rietuves ir transporto priemones bei iškraunant iš jų.
Esant netinkamoms meteorologinėms sąlygoms, reikėtų nutraukti krovinių kėlimo darbus, nepalikti pakeltų krovinių.
Specialistai primena, kad saugant darbuotojų sveikatą ir gyvybę, privalu stabilizuoti laikinus statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius bei sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas.

One Reply to “Vėjas siaus dvi paras”

  1. Indre parašė:

    Nu jo… pasiruosti reik kaip reikiant… o dar ir masiniuko nestatyt po medziais…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto