Vėl degė negyvenamas namas

Iš pastato Palnosuose liko tik apdegusios sienos. Nuotrauka iš PGT archyvo

Vienas po kito liepsnoja negyvenami mediniai pastatai – ugniagesiams gelbėtojams teko gesinti trečią tokį gaisrą.

Ugnis šėlo Santeklių gatvėje

Pastarąjį kartą negyvenamas namas degė trečiadienį apie pusę trijų nakties – Palnosų gyventoja Bendrajam pagalbos centrui pranešė, kad matyti ugnies pašvaistė ir ji įtaria, kad dega kažkoks pastatas.
Kai į Santeklių gatvę atvyko pirmieji ugniagesių gelbėtojų ekipažai, atokiau nuo kitų namų, gražioje vietoje stūksantis gyvenamasis namas degė atvira liepsna, šiferinis stogas jau buvo sukritęs.
Trys mažeikiškių ugniagesių gelbėtojų ekipažai gaisravietėje darbus baigė tik septintą valandą ryto. Per gaisrą apdegė visas pastatas, išorinė siena nudegė, likusios sienos apdegė ir iš vidaus, ir iš lauko.
Pastaruoju metu šis namas buvo negyvenamas, jo aplinka dažnai nukentėdavo nuo šėliojančio jaunimo. Įtariama, kad ugnis kilo dėl neatsargaus žmonių elgesio su ugnimi.
Pasak valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnų, nuostoliai galėjo būti ir mažesni, bet gaisras buvo pastebėtas per vėlai, nes namas stovi atokiau nuo kitų sodybų.
Per pastarąją savaitę tai jau trečias negyvenamas namas, kuris degė mūsų rajone.

Gaisrų sumažėjo

Vėsesni orai turėjo įtakos ir gaisrų skaičiui rajone – per šiuos metus jų kilo tik 79, kai tuo tarpu pernai per tą patį laikotarpį – 140.
Šiemet rečiau degė pernykštė žolė – jeigu pernai iki balandžio pabaigos net 88 gaisrai kilo atvirose teritorijose, tai šiemet jų buvo 50-čia mažiau. Ugnyje šiemet žuvo vienas žmogus ir vienas buvo traumuotas.
Šiemet užfiksuota daugiau gyvenamųjų namų gaisrų – 18 (keturiais daugiau negu pernai), tačiau rečiau degė ūkiniai pastatai (5 gaisrai šiemet, 12 – pernai).
Per šiuos metus mažeikiškiams ugniagesiams gelbėtojams jau teko atlikti 35 gelbėjimo darbus (keturiais mažiau negu pernai), registruoti 43 nepagrįsti bei 12 melagingų iškvietimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto