Vėlinių ir Visų Šventųjų dienomis rekomenduojama elgtis saugiai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje dėl COVID-19 ligos ir teikiamas Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja šalies gyventojams, kokių saugumo priemonių imtis Vėlinių ir Visų Šventųjų dienomis.

Į kapines – saugiai

Pirmiausia, rekomenduojama nevykti aplankyti artimųjų kapų asmenims, turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių.
Draudžiama izoliacijoje esantiems asmenims palikti izoliavimo vietą ir lankyti artimųjų kapus.
Rekomenduojama bendraujant su žmonėmis tiek uždarose erdvėse, tiek atvirose vietose, kai neišlaikomas saugus, ne mažesnis nei 2 metrų, atstumas, tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones bei periodiškai jas keisti, pavyzdžiui, vienkartinės medicininės kaukės turi būti dėvimos tik vieną kartą, jas keičiant ne rečiau kaip kas 3–4 valandas ar kai sudrėksta.
Be to, esant galimybei, rekomenduojama nevykti į kapines viešuoju transportu. Jei tai neišvengiama, privaloma dėvėti kaukę. Jų nedėvėti gali neįgalūs asmenys, kurie dėl sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar tai gali pabloginti sveikatą (tokiu atveju rekomenduojamas veido skydelis).
Po kelionės viešuoju transportu reikėtų dezinfekuoti rankas.

Susitikimų patariama vengti

Šiuo metu intensyviai plintant COVID-19 ligai, susitikimai su kitais asmenimis, įskaitant ir paskiepytuosius, nerekomenduojami. Vis dėlto, jei susitinkama su kitais asmenimis, rekomenduojama: laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto; laikytis asmens higienos reikalavimų; vengti organizuoti giminių susitikimus uždarose patalpose, ypač su tais asmenimis, su kuriais įprastai nebendraujama; laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo.
„Neskiepyti, sergantys lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonės yra labiausiai pažeidžiama gyventojų grupė, užsikrėtus COVID-19 liga pasižyminti didele sunkių komplikacijų rizika, todėl šioms gyventojų grupėms rekomenduojame ypač saugotis“, – pabrėžia epidemiologai.

Privalo izoliuotis

Jei po Vėlinių ir Visų Šventųjų pasireiškė ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prašo registruotis tyrimui 1808.lt arba skambinti 1808.
Jei po švenčių asmuo gauna informaciją, jog turėjo didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju, skiepytiems pagal visą schemą ar šia liga persirgusiems asmenims izoliuotis nereikia, tačiau taip pat rekomenduojama registruotis tyrimui – išskyrus mažiau nei prieš 90 dienų persirgusius asmenis.
Neskiepytiems ir nepersirgusiems asmenims privalu izoliuotis ir užpildyti SMS žinute gautą NVSC anketą.

One Reply to “Vėlinių ir Visų Šventųjų dienomis rekomenduojama elgtis saugiai”

  1. Komentaras parašė:

    Rekomenduojama elgtis saugiai perpildytuose autobusuose, kurie veža į kapines, kuriuose, kas antras nedėvi kaukės kaip reikiant – tai yra ji nedengia nosies? Rekomenduojama laikytis 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių kapinėse. Lapkričio 1d. ? Kai kapinėse vos įmanoma prasilenkti ir kai sutikti giminės puola į glėbį glebesčiuotis ir bučiuotis? rekomenduojama elgtis saugiai, kai pas močiutę suvažiuoja pusė giminės atsigerti kavos ir pasiplepėti? Atrodo, kad šitos rekomendacijos yra surašytos tik todėl, kad atrodytų, kad kažkas daroma, kad virusas neplistų ir kuo mažiau sirgtų. Bet žmonės to nesilaiko. Tik tokios priemonės, kokios dabar įvestos Latvijoje gali kažką pakeisti, o rekomendacijos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto