Velso susitikime – saugumo garantijos Lietuvai

Lietuvos interesas yra stiprus ir greitas Aljansas, pasirengęs laiku ir efektyviai duoti atkirtį iškilusioms grėsmėms, - pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. AFP/Scanpix nuotr.

Rusijos agresija prieš Ukrainą yra išbandymas NATO. Jei Rusija nesulauks tinkamo atsako, ji gali eiti toliau. Todėl Lietuvos interesas yra stiprus ir greitas Aljansas, pasirengęs laiku ir efektyviai duoti atkirtį iškilusioms grėsmėms, pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Velse, Jungtinėje Karalystėje, dalyvaujanti NATO viršūnių susitikime.

Baltijos valstybėse – NATO vadavietės

Lietuvos vadovė kartu su kitų NATO šalių vadovais susitarė dėl naujų priemonių grėsmėms atremti ir Aljanso šalių, tarp jų ir Lietuvos, saugumui stiprinti.
Velse užsitikrintas tolesnis JAV ir kitų NATO sąjungininkų buvimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Bus nuolatos, pagal realias grėsmes atnaujinami gynybos planai, stiprinama Aljanso kolektyvinė gynyba ir kuriamos ypač greito reagavimo pajėgos. Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse bus įsteigtos vadavietės.
Pasak Prezidentės, Velse patvirtintos priemonės reiškia ne tik Aljanso gynybinių gebėjimų stiprinimą, bet ir labai aiškų įsipareigojimą grėsmės akivaizdoje ginti Lietuvą ir kitas Baltijos šalis.

Įsteigti Patikos fondai

Atsigaunant NATO šalių ekonomikai taip pat sutarta skirti daugiau finansavimo gynybai, kad būtų atnaujinta reikalinga infrastruktūra, padidintas kariuomenės aprūpinimas, paruošti kompetentingi valdymo ir logistikos ekspertai. Stiprinant NATO šalių bendradarbiavimą, nuspręsta organizuoti daugiau bendrų karinių pratybų, kuriose kariai galėtų išmokti dirbti išvien.
NATO šalių vadovai taip pat išreiškė tvirtą paramą Ukrainai ir nusprendė dėl konkrečių pagalbos priemonių šiai šaliai.
Velso susitikime buvo įsteigti 4 Patikos fondai, kurie padės Ukrainai įveikti dabartines grėsmes ir saugumo iššūkius, taip pat vykdyti šios šalies demokratiniam vystymuisi būtinas reformas.
Velso vadovų susitikime taip pat buvo patvirtintas bendradarbiavimo priemonių paketas Gruzijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto