Vėluojantis ir šaltas pavasaris pakenkė ir medunešiui

Vilija Priedininkienė teigė, kad bitininkams dabar – pats darbymetis. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ir bitininkus nuvylė gana vėsus ir vėluojantis pavasaris. Dėl nepalankių orų pavasarinis medunešis vėluoja bene tris savaites.
Bitininkai nesidžiaugia ir dėl medaus derliaus – jo iškopiama kur kas mažiau nei įprastai. Ir vis tik jie kainų kelti neskuba, tikėdamiesi, jog prastą situaciją pakoreguos vasara.
Bitininkai teigia, kad įprastai medunešis prasideda dar gegužės pradžioje. Šiemet jis vėlavo, nes bitelės neskubėjo iš savo avilių.
„O kur joms buvo skubėti, jeigu išskridus iš avilio nebuvo žydinčių žolių ar medžių? Vėlavo augalų žydėjimas, buvo šalta“, – teigė pikeliškė bitininkė Vitalija Priedininkienė, laikanti nemažą bičių ūkį.
Vėlai šiemet pražydo žieminiai rapsai ar net pienės. Bitėms nelengva buvo surasti geltonuojantį laukelį. Be to, ilgai šiemet laikėsi šalnos, bitės iš avilių išskrisdavo vos ne vidurdienį – laiko rinkti nektarui likdavo mažiau. Be to, kai šalta, augalai neskiria nektaro. O ir pats pavasarinis žydėjimas buvęs labai trumpas. Tokius sunkumus „Santarvei“ vardino pakalbinti bitininkai.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto