Velykų šventė prie bendro stalo suburs ir vienišus žmones

Nuotr. iš Vaikų dienos centro archyvo

Sekmadienį daugelis mažeikiškių susės prie šventinio stalo. Šventinė užstalė suburs ne tik šeimas, bet ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų globotinius.
Šių įstaigų vadovai pasidalijo planais, kaip šią pavasario ir Kristaus atgimimo šventę stengiasi padaryti jaukesnę, labiau vienijančią.

Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba, Vaikų dienos centras Mažeikiuose laikosi Velykų tradicijų. Tarnybos vadovė Zita Jonauskienė pasakojo, kad vaikai pradeda ruoštis jau kelios savaitės prieš šv. Velykas.
„Kasmet vaikai pas mus riša tradicines žemaitiškas verbas, kurios susideda iš kadagių ir kelių šakelių, vaikų vadinamų „katinėlių“. Dažnai mergaitės į šią kompoziciją prideda gėlyčių, verbas papuošia naujoviškesniais būdais“, – kalbėjo Z. Jonauskienė.
Kol vaikai stengiasi surišti kuo gražesnę verbą, socialiniai darbuotojai jiems paaiškina Verbų sekmadienio reikšmę.
„Kelias dienas prieš Velykas vaikai skatinami atrasti vis naujų būdų kaip marginti margučius. Vieni mėgsta klijuoti ant kiaušinių jau paruoštus lipdukus, kiti piešia kuo gražesnius vaizdelius, o treti laikosi senų tradicijų ir nori kiaušinius dažyti svogūnų lukštais. Jų nuomone, tokiu būdu kiaušiniai nusidažo gražiausiai, visi yra skirtingi. Kiekvienas vaikas, dažydamas kiaušinius, gali išreikšti savo fantaziją bet kokiais būdais“, – pasakojo Z. Jonauskienė.
Pasak tarnybos vadovės, kasmet Velykų šventei yra sugalvojamos vis kitokios rungtys: kiaušinių ridenimas lazdomis, ridenimas nuo pakylos ir bandymas nuridenti kuo toliau. Toks laisvalaikis vaikams labiausiai patinka, nes čia jie suranda daug įvairių pramogų bei sužino ką nors nauja.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Velykų šventė prie bendro stalo suburs ir vienišus žmones”

  1. CHM parašė:

    Kam is vis reikalinga si svetaine, jei straipsniaI be pabaigos.

  2. apas parašė:

    Ši svetainė yra be proto, nes nerašo iki galo ir liepia pirktis laikraštį SANTARVĖ, kad sužinotume visko daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto