„Ventos“ progimnazija sulaukė svečių iš šešių valstybių

Ramunė Badaukienė (centre) svečius pasitiko su duona ir druska. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=441 template=caption]Mažeikių „Ventos“ progimnazija, dalyvaujanti tarptautiniame Comenius projekte „Kartu už taiką: aktyvaus pilietiškumo skatinimas Europoje“, pirmadienį sulaukė svečių iš Rumunijos, Lenkijos, Graikijos, Portugalijos, Turkijos bei Ispanijos.


Numatė veiklą

Tarptautinio projekto dalyvius progimnazijos bendruomenė sutiko su duona ir druska. Skambant liaudiškai muzikai svečiai buvo palydėti į mokyklos aktų salę. Ten jų su savo pasirodymais laukė progimnazijos mokiniai bei Mažeikių choreografijos mokyklos auklėtiniai.
Mokyklos direktorė Ramunė Badaukienė bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Pocevičienė įteikė svečiams atminimo dovanas bei pakvietė juos į užsiėmimus.
Mokiniai rinkosi į dailės pamoką, kur iš medžiagų skiaučių siuvo vėliavas, užsiėmė kitais kūrybiškumą lavinančiais darbais.
Mokytojai tuo metu susipažino su ateinančios savaitės veikla, aptarė ateities darbus, pasidalijo projekto įspūdžiais.


Viliasi, kad viešnagė Lietuvoje patiks

„Ventos“ mokykla projekte dalyvauja jau antrus metus. R. Badaukienė informavo, jog  pernai dėmesys buvo skiriamas aplinkos saugojimui  bei tausojimui. Užsiėmimų metu mokytojai ir mokiniai ruošė pristatymus ekologinėmis temomis apie šiukšlių rūšiavimą bei vandens taršą. Praktinių užsiėmimų metu projekto dalyviai matavo sniego storį, statė lesyklėles paukščiams, gamino daiktus iš atliekų, keitėsi nuomonėmis ir patirtimi.
„Progimnazijos mokiniai ir mokytojai jau lankėsi trijose projekto partnerių šalyse – Rumunijoje, Turkijoje bei Graikijoje, netrukus vyksime į Lenkiją. Tikimės, kad svečiams viešnagė Lietuvoje paliks neišdildomą įspūdį“,– sakė R. Badaukienė.


Užsiėmimų netrūks

Užsiėmimų progimnazijoje svečiams netrūks visą savaitę. Pirmadienį jie susipažino su Mažeikiais, vakarą praleido „Ašvos malūne“ kartu su Mažeikių kultūros centro folkloro ansambliais „Alksna“ ir „Alksniukai“.
Projekto savaitę su svečiais bendraus Savivaldybės meras, jie keliaus į Šiaulius, Nidą ir Palangą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*