„Ventos“ progimnazijoje – „Mėlynos“ knygos akcija

Mėlynais viršeliais „aprengtos“ ir į mokyklą suneštos knygos
laukia sugrįžtančių mokinių.
Nuotr. iš mokyklos archyvo

Bendrojo lavinimo mokyklose kol kas dar neaidi mokinių šurmulys. Tačiau Mažeikių „Ventos“ progimnazijos bendruomenė surengė tylią, tačiau jaukią „Mėlynos“ knygos akciją, skirtą paminėti laisvos Lietuvos gimtadieniui.

Tikslas: skaityti, kurti, dalytis

Mažeikių „Ventos“ progimnazija mieste garsėja savitumu, unikalumu, aktyvia bendruomeniška veikla. Ir nors Lietuvoje vis dar tęsiasi karantinas, progimnazijos bendruomenės narių siekis veikti niekur nedingo.
Progimnazijos pradinių klasių mokytoja Jurgita Donėlė, artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, pakvietė mokyklos bendruomenės narius atnešti į mokyklą po vieną perskaitytą knygą. Tačiau tai dar ne viskas: perskaitytai knygai reikėjo „padovanoti“ naują mėlynos spalvos viršelį.
„Akcijos dalyviai: mokiniai, jų tėveliai, mokytojai – turėjo puikią galimybę atsiskleisti perteikdami mėlyname viršelyje tai, ką perskaitė, ką jautė skaitydami. Mažeikių „Ventos“ progimnazija dar kartą įrodė, kokia jautri, kūrybinga ir bendruomeniška gali būti“, – tikino akcijos sumanytoja J. Donėlė.

Sunešė pusę tūkstančio knygų

Prieš mėnesį progimnazijos mokinius, jų tėvelius ir mokytojus pasiekė tokia žinutė: „Tu ne tik duosi, bet ir gausi. Pasidalijęs viena savo skaityta knyga, tu turėsi galimybę perskaityti šimtus kitų.“
Mokyklos bendruomenė atsiliepė į kvietimą dalytis knygomis mėlynais viršeliais. Akcijai įsibėgėjus, ir mažiausi, ir vyriausi progimnazijos bendruomenės nariai į mokykloje pastatytas dar dažais kvepiančias lentynas nešė mėlynas knygas.

Nuotr. iš mokyklos archyvo

Per mėnesį į lentynas sugulė daugiau nei 500 mėlynų knygų. „Mėlynos“ knygos pasipuošė 10 metrų ilgio lietuvių liaudies ornamentais, simbolizuojančiais begalinę viltį, tikėjimą ir ryžtą.
Skaitytojui turbūt kils klausimas, kodėl knygos turėjo būti mėlynos.
Paaiškinimas paprastas: mėlyna yra „Ventos“ progimnazijos spalva.
„Tradicija tapusios Kovo 11-osios šventės šurmulio mokyklos kieme nebuvo ir šiemet. Todėl mėlynos knygos simbolizuoja į mokyklą susirinkusius mokinius“, – mintimis pasidalijo mokytoja.

Laukia sugrįžtančių mokinių

Pasak akcijos sumanytojos, pasaulyje susiklosčiusi situacija dėl koronaviruso pandemijos padiktavo savas sąlygas ir akcijos rengėjams.
Tam, kad akcijos dalyviai pamatytų galutinį rezultatą, buvo sukurtas trumpas filmukas. Filmavime dalyvavo ir progimnazijos mokiniai Rugilė, Urtė, Domas, Elzė, Mantas, Otilija, Beatričė. Buvo įrašytas garso takelis, kurį įrašant dainą atliko „Ventos“ progimnazijos mokinė Rugilė Lieliungaitė.
Filmuku buvo siekiama perteikti ir akcijos tikslus, ir mintį, kad mokytojai, knygos laukia dienos, kai vaikai galės sugrįžti į mokyklos suolus.
J. Donėlė džiaugiasi, kad sumanymas surengti mėlynų knygų akciją nenugulė į stalčių kartu su kitomis, laukiančiomis savo eilės, kad prie sumanymo įgyvendinimo prisijungė jos kolegės: pradinių klasių mokytoja Dainora Papovaitė, anglų kalbos mokytoja Šarūnė Balsienė, istorijos mokytoja Justina Padskočienė, fizinio ugdymo mokytojas Jonas Raudonis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*