Verslininkai kviečia jaunimą kurti savo įmones

Dalyvaudami projekte moksleiviai galės ne tik siūlyti savo verslo idėjas, bet ir jas įgyvendinti. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių verslininkų asociacija siūlo unikalią galimybę miesto ir rajono mokykloms įkurti mokomąsias mokinių bendroves ir įgyvendinti pačių sugalvotą verslą. Tai būtų tarsi mokyklinis verslo laboratorinis darbas. Įkurdami trumpalaikę akcinę bendrovę ir ją valdydami mokiniai įgytų verslo įgūdžių ir praktiškai pritaikytų ekonomikos sąvokas.

Skatina verslumą

Mokyklos, įsijungusios į projektą, varžysis dėl geriausios mokomosios mokinių bendrovės Mažeikių rajone vardo.
Mažeikių verslininkų asociacijos vykdančioji direktorė Diliara Zarifova sakė tikintis, kad dalyvavimas konkurse skatins mokinius žvelgti plačiau į verslą ir savo pačių kuriamų bendrovių veiklą.
Be to, dalyvaudami projekte mokiniai turės galimybę įgyti realių verslo organizavimo įgūdžių, juos panaudoti realizuojant mokomųjų mokinių bendrovių sukurtą produkciją ar paslaugą.

Kas gali dalyvauti

Mokomųjų mokinių bendrovių veiklą gali vykdyti Mažeikių rajono Ekonomikos ir verslo  programos mokiniai (9–12 kl.).
Vienos mokinių bendrovės nariai gali būti tos pačios arba skirtingų klasių bei mokyklų mokiniai.
Vieną mokomąją mokinių bendrovę turi sudaryti ne mažiau kaip penki pagal Ekonomikos ir verslo programą besimokantys moksleiviai. Minėtos programos mokinys tuo pačiu metu gali dalyvauti tik vienos bendrovės veikloje.
Įkurtos įmonės akcininkai negali priklausyti mokomąją mokinių bendrovę įkūrusiai Ekonomikos ir verslo programos klasei. Taip pat jie negali būti direktorių valdybos nariai ir negali turėti sprendžiamojo balso.
Pasak D. Zarifovos, mokomoji mokinių bendrovė veiks pagal akcinės bendrovės modelį.

Numatyti piniginiai prizai

Įkurtos mokomosios mokinių bendrovės bus vertinamos pagal tam tikrus kriterijus. Geriausia bus pripažinta ta mokomoji mokinių bendrovė, kuri surinks daugiausiai taškų. Maksimalus balų skaičius – 400. Taškai bus sumuojami pagal geriausius mokomosios mokinių bendrovės ekonominius rodiklius, paruoštą ataskaitą, įmonės stendą ir pristatymą.
Vertinimo komisiją sudarys Mažeikių verslininkų asociacijos švietimo komiteto pirmininkas, minėtos asociacijos vykdančioji direktorė, trys asociacijos įmonių narių atstovai, Mažeikių rajono švietimo skyriaus bei Žemaitijos kolegijos atstovai.
Įvertinus mokomųjų mokinių bendrovių veiklą bus skirtos trys prizinės vietos. Už pirmąją vietą numatyta skirti 2 000 Lt, antroji vieta įvertinta 1 000 Lt, o likusiai trečioje vietoje bendrovei bus skirta 500 Lt.
D. Zarifovos teigimu, gali būti numatytos ir papildomai įsteigtos atskiros Mažeikių verslininkų asociacijos nominacijos bei apdovanojimai.
Visus norinčiuosius maloniai kviečiame registruotis iki 2012 m. spalio 31d. adresu mva@mva.lt, arba paskambinus telefonu 91 010.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto