Verslininkams pristatytas alternatyvus kuras

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonės „Litgas“ atstovai lankėsi Savivaldybėje, kur pristatė  alternatyvą. Jie siūlo pramonėje ir miesto šildymui naudoti itin mažai aplinką teršiančias suskystintąsias gamtines dujas. Šias dujas siūloma naudoti ir kaip transporto kurą.
Į susitikimą buvo pakviesti verslo atstovai ir tie, kurie naudojasi gamtinėmis dujomis.

Įmonės atstovė Kristina Rimkūnaitė informavo, kad naujas produktas – suskystintos gamtinės dujos –  rinkoje turėtų pasirodyti kitų metų antroje pusėje.
„Suskystintos gamtinės dujos su granulėmis, skiedromis, durpėmis ar kitu biokuru nekonkuruoja, bet naftos produktai – brangesni“, – lygino viešnia.
Ji pastebėjo, kad nemažai patirties, naudojant suskystintas gamtines dujas pramonėje bei miesto šildymui, turi Lenkija, kuri šį kurą veža iš Olandijos, Kaliningrado srities. Įmonės atstovė netgi pažadėjo, kad jeigu atsiras pageidaujančiųjų, juos nuveš į Lenkiją susipažinti su naujo produkto panaudojimo galimybėmis.
Lenkiški autobusai yra vieni iš nedaugelio Europoje, kurie varomi ne tik benzinu ar dyzelinu, o ir suskystintomis gamtinėmis dujomis. Šių dujų kaip kuro transportui panaudojimas kol kas pasaulyje yra naujovė.
Savivaldybės meras Antanas Tenys teigė, kad apie tokio kuro panaudojimo galimybes būtų galima pasvarstyti su „Mažeikių autobusu parko“ administracija. Informaciją meras pažadėjo perduoti šios įmonės vadovams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto