Verslo sąlygų palengvinimas nudžiugino ne visus

Nuo savaitės pradžios plačiai atverti duris pirkėjams galėjo ne visos parduotuvės.
Nuotr. iš Sveikatos apsaugos ministerijos archyvo

Nuo pirmadienio po dviejų mėnesių nedarbo duris klientams atvėrė mažos prekyba ne maisto produktais užsiimančios parduotuvės, kioskai. Po pertraukos klientų laukia grožio specialistai, masažuotojai, tatuiruočių meistrai ir kiti paslaugų teikėjai.
Tačiau yra ir dalis smulkių ir vidutinių įmonių, kurios į atlaisvinimo sąlygų rėmus neįtilpo ir jų darbuotojai kol kas į darbus grįžti negali.
Verslo bendruomenės nariai Vyriausybės sprendimus dėl verslo laisvinimo iš karantino gniaužtų vadina pavėluotais ir diskriminuojančiais.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, praėjusių metų sausio 1 dieną Mažeikių rajone buvo registruota 2 615 juridinių asmenų, šių metų sausio 1 dieną – 2 686.
Turėdami verslo liudijimus individualia veikla pernai vertėsi 905 asmenys. Iš jų – 169 asmenys turėjo verslo liudijimus prekybai, 147 – prekybai ne maisto produktais, 78 – kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veiklai. Pirmąją šių metų dieną verslo liudijimus turėjo 17 asmenų.
Duomenų apie tai, kiek tiksliai Lietuvos, Mažeikių rajono verslo subjektų atitiko Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos nutarime dėl karantino ribojimų numatytas sąlygas ir nuo pirmadienio atnaujino veiklą, nėra.
Prie Regioninės Mažeikių ligoninės veikiančio Mobiliojo patikros punkto specialistai nežino, koks yra poreikis profilaktiškai dėl COVID-19 ištirti Mažeikių rajono žmones, pirmadienį sugrįžusius į darbo vietas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto