„Versmės“ šiemet – Tirkšliuose

Nuotr. Algirdo VILKO

Vakar prasidėjo penktasis sakralinio meno ir paveldo simpoziumas „Versmės“. Renginių ciklas, suburiantis menininkus, istorikus ir žmones, kurie domisi Mažeikių krašto kultūros paveldu, šį kartą vyks Tirkšlių miestelyje, kurio istorinė praeitis yra turtinga.

Nuotr. Algirdo VILKO

Tradicija tapusio simpoziumo veiklos kasmet organizuojamos vis kituose Mažeikių rajono kampeliuose. Pavyzdžiui, pernai „Versmės“ vyko Ukrinuose. Taip rajono gyventojai ir svečiai turi galimybę pasiklausyti istorikų, kultūros tyrinėtojų vedamų paskaitų, sužinoti apie dailininkų, skulptorių, restauratorių darbus ir jų patiriamus išmėginimus, klausytis koncertų ir iš arčiau susipažinti su krašto kultūra.
Visą savaitę įvairiose Tirkšlių erdvėse – Kristaus Karaliaus bažnyčioje, Kultūros centre bus skaitomos paskaitos, vyks edukacinės programos, parodų atidarymai, diskusijos.

Nuotr. Algirdo VILKO

Pirmadienį, pirmąją simpoziumo dieną, simpoziumo dalyvius pasveikino Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir paveldosaugos skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, ir „Versmių“ organizatorė Rūta Končiutė-Mačiulienė, Tirkšlių parapijos klebonas Petras Smilgys.
Pristatytos dvi paskaitos: Dariaus Žukausko „Šv. Jono Krikštytojo gyvenimas, darbai, ikonografija“ ir Gintės Kazlauskienės „Biblijos augalai ir kodėl Šv. Hildegarda mums tokia artima?“.

Stebint simpoziumo dalyviams, buvo pristatytas ir pašventintas mažeikiškės Irenos Dulkienės Tirkšlių bažnyčiai padovanotas kryželiu siuvinėtas Nukryžiuotojo paveikslas. Siuvinėtoja pasakojo, kad iš daugiau nei 67 tūkst. kryželių, 36 spalvų siūlų sudarytą paveikslą siuvinėjo 903 valandas. Šias valandas mažeikiškė vadina ramybės valandomis, mat siuvinėjimas jai – ramybė.
Vėliau Juozo Vitkaus-Kazimieraičio progimnazijoje įvyko kulinarinė edukacija „Šv. Rašte minimos karčiosios žolelės – maistas ir vaistas“.

Nuotr. Algirdo VILKO

Simpoziumo „Versmės“ paskaitos yra transliuojamos tiesiogiai, o vėliau Mažeikių krašto kultūros paveldo ir Tirkšlių Kristaus Karaliaus parapijos „Facebooko“ paskyrose galima susirasti paskaitų vaizdo įrašus. Minėtose paskyrose galima rasti ir daugiau informacijos apie iki birželio 30 d. vyksiančių „Versmių“ renginius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto