Vežame pigiai – mokame brangiai

Nors mažeikiškių atliekų kelias iki Jėrubaičių sąvartyno ilgiausias, vežėjai jas veža pigiausiai visoje Telšių apskrityje. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikių komunalininkų, kaip atliekų vežėjų, paslaugos regione pigiausios. Todėl tai, kad mažeikiškiai už rinkliavą moka tiek pat, kiek ir kitų apskrities rajonų gyventojai, atrodo daugiau negu keista.
Nors teorinių galimybių Mažeikiuose sumažinti rinkliavą yra, tačiau rinkliavos mokėtojų pečius slegia klaidų pasekmės.
Kaip jos atsilieps nuo kitų metų įsigaliojus dvinarei rinkliavai, valdininkai spėlioti nesiryžta. Gali būti, kad dar kelerius metus, kol bus likviduotos skolos, guosimės tik teorine galimybe už atliekas mokėti mažiau.

Konkurencijos taryba atliko tyrimą

Atliekų tvarkymo sektorius užkliuvo ir Konkurencijos tarybai. Praėjusiais metais ji atliko komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų rinkos tyrimą, siekdama išsiaiškinti, kokia yra savivaldybių praktika parenkant gyventojams galimybes gauti kokybiškas paslaugas už prieinamą kainą.
Rinkos tyrimo metu buvo lyginamos komunalinių atliekų surinkimo iš gyventojų ir gabenimo į sąvartyną kainos bei paslaugos įdiegimo gyventojams lygis Lietuvos savivaldybėse.
Konkurencijos tarybos ekspertai apklausė  pusę savivaldybių, jose veikiančias komunalinių atliekų tvarkymo įmones bei regioninius atliekų tvarkymo centrus ir nustatė, kad du trečdaliai apklaustų savivaldybių sudarė komunalinių atliekų tvarkymo sutartis, taikydamos konkurencingą procedūrą, likusiosios – tokios procedūros netaikė.

Mažeikių rajone – pigiau

Konkurencijos tarybos tyrimo metu nustatyta, kad esant panašiam gyventojų tankiui ir santykiniam atstumui iki sąvartyno, nekonkurencingu būdu paskirtos įmonės teikia iki dviejų kartų brangesnes komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas.
Mažeikiai papuolė į pagirtųjų būrį. Atliekant tyrimą lygintos vežėjų išlaidos Mažeikių ir Kretingos rajonuose. Pastarajame veikia be konkurencingos procedūros pasirinkta įmonė.
Nustatyta, kad kretingiškiai už 1 tonos komunalinių atliekų surinkimą ir vežimą moka 4,66 euro (apie 14 procentų) brangiau negu gyvenantieji Mažeikiuose, kur veikia konkursą laimėjusi įmonė – „Mažeikių komunalinis ūkis“.
„Tai leidžia manyti, kad konkurencingos procedūros taikymas lemia geresnę kainą vartotojui, už paslaugą, prieinamą iš esmės vienodai gyventojų daliai“, – teigiama tyrimo išvadose.

Vežėjų išlaidos nieko nelėmė

„Santarvė“ pabandė pasiaiškinti, ar iš tikrųjų Mažeikiuose yra taip, kaip konstatuoja Konkurencijos taryba.

Apie rezultatus skaitykite antradienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Vežame pigiai – mokame brangiai”

 1. Ona parašė:

  Kodel tera viena siuksles vezanti imone.Laikas kazkam jau isigyt siuksliavezeir perimt ta aukso gysla tapusi versla.Zmones turi teise rinktis!

 2. Ona parašė:

  Ar svarbu,kiek kitur pavagia,mums tas nerupi,brangiau kitur, tai reiskia mes irgi privalom lygiuotis.Kas cia per lyginimai,Mes nenorim permoket,jei kitur ir brangiau.Matyt,reikes zmonems pareikalauti samatos,pagal kuria skaiciuoja ir ,pasikvietus ekspertus, padaryti savo skaiciavima…O tada i teisma … ir bukit malonus ,atsiskaitykit..O kas uz tai yra atsakingas ir neziuri,tegu uzleidzia posta gabesniam,saziningesniam…Ar ne taip,zmones?

 3. ONA parašė:

  Tai kada prokuratura isikis?Kiek gali sukciai plest zmones.Visi tik tyli ir daro ta pati.Ponas Teny , jus rinkom, tai gal jus parodysit ,kad einat uz rinkejus,ieisit i zmoniu padeti ir pareikalausit tyrimu,ataskaitu ir apginsite zmones????

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  tai cia mieste o kas vienkiemiuose daros , ar gyveni ar negyveni vistiek saskaitos eina, as gyvenu mazeikiuose, o sodyba turiu uz mazeikiu, ir moku saskaita ir mazeikiuose ir sodyboj :) tai kaip cia gaunas :) kiek gyvenamu vietu turi tiek ir saskaitu gauni ar kaipp cia :) neduok dieve dar tevai nama paliks :)))))) dar viena saskaita gausiu :)

 5. janina parašė:

  nenoreciau sutikti kad mazeikiuose mokana uz siuksliu isvezima maziau kiek zinau skuode moka zymiau maziau ir gersnis aptarnavimas

 6. Vyda parašė:

  Ką čia pliurpia,kad Mažeikiuose paslaugos pigiausia. Faktiškai negyvename Mažeikiuose,o pinigus lupa kiekvieną mėnesį.Dar geriau, Mažeikių bumbulai išmastė,kad moka tik butas,o ne bute gyventojų skaičius. Marazmas kažkoks. Nereikia girtis,kad oi oi oi kaip viskas sąžiningai. Vagys ir daugiau niekas.

 7. senjorė parašė:

  Kiek tęsis nesamonė su konteinerių stovėjimo aikštelių įrengimu. Prašau atvykti prie Sodų 5 namo aikštelės. Mokesčius mokam, o kokia aikštelė, kokie konteineriai- nevalomi, nedizenfekuojami. Tokia pat padėtis prie Sodų 8 namo. Konteineriai laikomi mašinų stovėjimo aikštelėje, puvini,cariniai….. Matomai atėjo laikas kreiptis kreiptis į aplinkos apsaugos valdininkus Vilniuje ir kviestis kitus svečius, kad įvertintų žalą aplinkai bei žmogaus sveikatai, juk konteineriai atviri ….aplinkui vien šiukšlės…. katinai, šunis,bomžai darbuojasi. Jeigu ne Žemaitijos g-vė tai ir gyvenkit ……. . Pradžiai reikės paviešinti nuotraukas.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Kazkas kraunasi turtus gyventoju saskaita?! Gal STT galetu padeti ?

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodel neleidziama issakyti savo nuomones siuo klausimu? komentarai trinami?

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Taigi patys ir kalti – ir vėl į valdžią išsirinkom tuos pačius asmenis, tą patį merą, taigi nieks ir nesikeis, tik viskas brangs, būsime kaip ir seniau apgaudinėjami, apsukinėjami.

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  tegul neknisa proto ir nedurnina zmoniu, KIEKVIENA MENESI MOKAM UZ VISKA TIK BRANIAU,MAZEIKIUOS STEBUKLINGAI UZ VISUS PATARNAVIMUS KAS MENESI MOKESCIAI VIS DIDESNI,PALYGINKIT//

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto