Vidutinė praūžusio škvalo padaryta žala – 1000 eurų

Kiekvieną vasarą įvairūs gamtos reiškiniai gyventojams pridaro nemenkų nuostolių, o daugiausiai jų kasmet sukelia audros. Nuotrauka iš redakcijos archyvo, 2014 m.

Penktadienio dieną ir naktį į šeštadienį Lietuvoje siautęs škvalas niokojo gyventojų turtą.
Draudikų teigimu, nors šįkart gamtos stichijos padaryti nuostoliai nėra itin dideli, tačiau vis vien gana reikšmingi.

Registruojama šimtai žalų

Europos bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje informuoja per savaitgalį fiksavusi apie 150 su praūžusiu škvalu susijusių įvykių.
Vidutinė jų metų gyventojų patirta žala siekia apie 1000 eurų.
Bendrovės „Lietuvos draudimas“ klientai šeštadienį iki 10 val. jau buvo pranešę apie daugiau nei 200 penktadienio audros žalų.
Bendrovė skaičiuoja, kad daugiausiai nuostolių audra padarė turtui – apgriauti pastatai, apgadinta stogo danga ar konstrukcijos, kaminai, nuplėšti stogai, apgadinti šiltnamiai ir kita, kelios dešimtys pranešimų atkeliavo apie medžių prispaustus automobilius.

Automobiliai apgadinti smarkiau

Didžiausias audros šėlsmas fiksuotas penktadienį nuo 18 iki 21 valandos, tačiau pavienių lokalių pranešimų buvo registruojama ir nakties metu.
„Didžioji dalis savaitgalį fiksuotų įvykių yra susiję su apgadintu gyventojų turtu. Dažniausiai pasitaikę atvejai – nuplėšti ar apgriauti namų stogai, išverstos tvoros, krintančių medžių ar didesnių šakų sukelti turto apgadinimai, langų dužimai, kaminų ir kitų pažeidžiamų konstrukcijų sugriovimai“, – sakė Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Žalų administravimo departamento direktorius Audrius Pilčicas.
Šeštadienį „Lietuvos draudimo“ Žalų skambučių centro vadovas Gintaras Dambrauskas sakė, kad audros žalos turtui vidutiniškai nėra didelės: „Su keliomis išimtimis, pirminiais duomenimis, jos siekia iki 500 eurų. Tuo tarpu automobiliai apgadinti smarkiau – čia vidutinė žala siekia 800 eurų, bet turime ir 2500 eurų siekiančių nuostolių“.
Abi draudimo bendrovės pranešė rezervavusios po 150 tūkst. eurų per škvalą klientų patirtiems nuostoliams atlyginti.

Nuostolių patiriama kiekvieną vasarą

Sinoptikų duomenimis, vėjo gūsiai penktadienio vakarą ir naktį vietomis galėjo siekti 25–27 m/s.
A. Pilčico teigimu, kiekvieną vasarą įvairūs gamtos reiškiniai gyventojams pridaro nemenkų nuostolių, o daugiausiai jų kasmet sukelia audros.
„Pernai vasarą dėl siautusių audrų gyventojams atlyginta beveik 60 tūkst. eurų, užpernai – daugiau nei 135 tūkst. eurų nuostolių. Dar beveik 22 tūkst. eurų nuostolių gyventojai pernai patyrė dėl trenkusių žaibų. Užpernai šis gamtos reiškinys pridarė itin daug žalos – daugiau nei 138 tūkst. eurų“, – pažymi „ERGO Insurance“ Lietuvoje atstovas A. Pilčicas.

Būtina imtis saugos priemonių

Siaučiant stipriam vėjui gyventojai turėtų likti namuose, uždaryti visus langus ir duris, išjungti elektros prietaisus – ypač jei stiprų vėją lydi perkūnija.
Be to, sinoptikams prognozuojant škvalą, iš namo kiemo ar atviro balkono reikėtų surinkti ir į saugią vietą sunešti visus daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas.
Automobilius tokiu atveju reikėtų įvaryti į garažą ar bent jau nestatyti po medžiais ir elektros linijų stulpais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto