Viekšniškiai pagerbė mokytojus senjorus

Pedagogų senjorų pagerbimo šventė rengiama jau antri metai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=228 template=caption]Mažeikių viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko pedagogų senjorų pagerbimo šventė. Tokia šventė rengiama jau antri metai.

Sveikino ir muzika, ir dainomis

Su profesine švente pedagogus pasveikino renginio organizatorė ir jo vedėja bibliotekininkė Sniegina Chriščinavičienė. Gausiai susirinkusiems svečiams, viekšniškiams ji perskaitė savo kūrybos eilėraštį „Mokytojo senjoro pamąstymai“. Tylos minute buvo pagerbti amžinybėn išėję mokytojai.
Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos smuikininkės atliko porą muzikinių kūrinėlių. Tarp jų įsiterpė ir sveikinimo žodį tarė šios mokyklos direktorius Vitalius Lizdenis, kuris yra baigęs Viekšnių vidurinę mokyklą. Direktorius žvilgsniu salėje susirado ne vieną savo buvusį mokytoją. Jiems jis skyrė Vytauto Mačernio eilėraštį.
Viekšnių gimnazijos mokytoja Emilija Plastinina kiekvienam iš senjorų dovanojo po fotonuotraukų komplektą, skirtą Viekšnių gimnazijos 90-mečiui. Nuotraukose užfiksuotos visos šią mokyklą baigusios abiturientų laidos.
Muzikinį sveikinimą mokytojams paruošė Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“ šešiamečiai. Jie padainavo, o visiems, sėdintiesiems salėje, įteikė po rudeninių gėlių puokštelę. Prie mažųjų sveikinimo prisijungė ir „Liepaitės“ direktorė Joana Perminienė, kuri taip pat buvo šios mokyklos auklėtinė.

Išgirdo daug gero iš savo mokinių

Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius pasisakė esąs iš 38-osios šios mokyklos abiturientų laidos.
Biržiškų draugijos pirmininkė, gydytoja Aušrelė Gurauskaitė, prieš 50 metų palikusi Viekšnių mokyklos suolą, prisiminė salėje sėdinčius senjorus jaunus, energingus, kuriančius šeimas, auginančius savo mažąsias atžalas. Ji palinkėjo savo mokytojams sveikatos ir pažadėjo miestelyje įkurti III amžiaus universitetą. Kiekvienam iš jų ji įteikė po rožės žiedą.
Mokytojus sveikino ir Viekšnių bendruomenės pirmininkas, buvęs šios mokyklos abiturientas Leonidas Maneikis, kuris pakvietė juos aktyviai įsijungti į bendruomenės veiklą.
Šiltus padėkos žodžius dabartiniams savo kolegoms tarė dar viena buvusi šios mokyklos auklėtinė Gajutė Pakeliūnaitė-Abelkienė, kuri apgailestavo, kad šiais metais neteko savo pirmosios mokytojos, šviesios atminties Rūtos Mylienės.

Atsisveikino iki kitų metų

Tarp svečių pasisakymo skambėjo S. Chriščinavičienės skaitomos savos kūrybos ir ilgamečio, amžinybėn išėjusio Viekšnių vidurinės mokyklos mokytojo Stasio Ablingio eilės.
Baigiantis šventei renginio organizatorė visas čia pasakytas mintis apibendrino savo eilėraščiu „Gyvenimas“. Bibliotekininkės manymu, mokytojai – tikrai laimingi žmonės, nes kasdien gatvėje sutinka savo mokinius, iki šiol jiems likusius vaikais, išaugintais ir išleistais į gyvenimą. Kiekvienam iš jų ji įteikė pačios sukomponuotas rudenines puokštes ir pakvietė sušilti prie arbatos puodelio.
Pedagogų senjorų vardu už šventę dėkojusi mokytoja Joana Gedvilienė išreiškė viltį, kad padedant S. Chriščinavičienei Viekšniuose bus įkurtas III amžiaus universitetas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto