Viekšnių „Liepaitės“ ugdytiniai mokosi žaisdami

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ugdymo įstaiga – vieta, kurioje vaikai praleidžia didžiąją laiko dalį. Tai vieta, kurioje ugdymo ir sveikatingumo programos turi didžiausią poveikį, nes pasiekia ugdytinį imliausiame jo gyvenimo periode – vaikystėje. Šiuolaikiniams vaikams nuolat reikia veiklos, veiksmo, judėjimo, naujovių. Pasiekti šių tikslų galima kuriant šiuolaikines, modernias, inovatyvias ugdymosi aplinkas. Sudominimas ir informacijos pateikimas turi būti įdomus, vaizdingas, veikla turi nuolat keistis, nes tik taip galima išlaikyti judrių, vietoje nenustygstančių vaikų dėmesį.

Išmaniųjų technologijų laikais turi tobulėti ir ugdymosi priemonės – jos turi būti įdomios, ryškios, kelti vaikų susidomėjimą, norą išmokti ir patenkinti judėjimo poreikį. Esant nepalankioms oro sąlygoms „Liepaitės“ ugdytiniai galės rinktis veiklas išmanioje žaidimų erdvėje. Interaktyvios grindys – šiuolaikiškas ir žaismingas būdas tai padaryti. Ši technologija specialiai sukurta vaikų ugdymui, atsižvelgiant į kiekvieno vaiko amžių ir individualias savybes. Naudojant interaktyvias grindis mokomieji užsiėmimai vyksta aktyvių žaidimų formatu. Tai veiksnys, turintis teigiamą poveikį vaiko sveikatai ir protiniams gebėjimams. Judesių lavinimas neatsiejamas nuo vaiko protinio ugdymo.

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Įsirengus interaktyviąsias grindis, suteiktos puikios sąlygos fiziniam vaikų tobulėjimui, pagerėjo vaikų sveikata, judėjimo ir emocinį džiaugsmą patyrė vaikai, pedagogai, socialiniai partneriai, tėvai.

Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“ bendruomenė jau ne vienus metus aktyviai dalyvauja įvairiose sveikatos ugdymo ir fizinio aktyvumo skatinimo programose. Ugdymo įstaigoje startuoja naujausia 2022–2026 m. sveikatos stiprinimo programa „MĄSTAU, JUDU IR ŽAIDŽIU“. Programos tikslas – pasitelkiant įstaigos bendruomenę ir socialinius partnerius ugdyti vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius, kurti sveikatai palankią fizinę ir psichosocialinę aplinką.
Nijolė Achrem
Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“
socialinė pedagogė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto